Zimski športi

Legendarna Marit Bjoergen še ne bo odnehala

Oslo, 14. 04. 2015 17.37 |

Legendarna smučarska tekačica Norvežanka Marit Bjoergen je danes najavila, da bo nadaljevala svojo športno pot. Petintridesetletna Bjoergnova, najuspešnejša smučarska tekačica vseh časov, je na zadnjem svetovnem prvenstvu v Falunu osvojila dve zlati in eno srebrno kolajno.

Marit Bjoergen
Marit Bjoergen FOTO: Reuters

"Čas po koncu sezone sem izkoristila za razmislek in prišla do spoznanja, da bom nadaljevala svojo športno pot. Odločitev bom sprejemala po vsaki sezoni, ključnega pomena pa bo, če imam še vedno dovolj motivacije," je dejala šestkratna olimpijska prvakinja Marit Bjoergen, ki je v karieri osvojila tudi 14 zlatih kolajn na svetovnih prvenstvih, v končani sezoni pa je četrtič osvojila skupni seštevek svetovnega pokala.