Zimski športi

Maja Vtič na stopničkah v Almatyju

Almaty, 21. 09. 2014 11.37 |

Smučarska skakalka Maja Vtič je na tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v kazahstanskem Almatyju osvojila drugo mesto. Še drugo zmago na tem prizorišču je osvojila Japonka Sara Takanaši, tretja pa je bila Nemka Katharina Althaus.

Maja Vtič
Maja Vtič FOTO: Damjan Žibert

Almaty je bil tako srečen tudi za slovensko vrsto, potem ko je bila Maja Vtič četrta po prvi seriji, si je v finalu priskakala stopničke. Vtičeva je v prvi seriji skočila 95 metrov daleč, v finalni pa je stopničke potrdila s skokom dolgim 93,5 metra. Sara Takanaši je bila razred zase, v prvi seriji je s skokom dolgim 100 metrov vpisala daljavo dneva, v finalu pa je skočila le meter manj, kar je seveda zadostovalo za prepričljivo zmago. Nemka Katharina Althaus je v prvo skočila 93 metrov, v drugo pa pol metra več. Četrta je bila Norvežanka Line Jahr, v finalu je bila odlična z 98 metri, vendar pa je v prvi seriji skočila le 89,5 metra. Uspeh Vtičeve je na šestem mestu dopolnila Eva Logar (89,0, 91,5 m; 194,4), Katja Požun (89,0, 88,0 m; 186,1) je bila deseta, Urša Bogataj (90,5, 86,5 m; 182,4) pa 11. Špela Rogelj (87,5, 87,0M 177,9) je tekmo končala na 13. mestu Tudi prvo tekmo je dobila Takanašijeva, ki je zmagala z veliko prednostjo pred Rusinjo Irino Avakumovo na drugem mestu, tretja je bila Japonka Juki Ito. Tik za stopničkami je pristala v soboto najboljša Slovenka Logarjeva.

V skupnem seštevku poletne velikega nagrade prepričljivo vodi Takanašijeva (200) pred Althausovo (125) in Avakumovo (112). Najboljša Slovenka je Vtičeva (100) na četrtem mestu, Logarjeva (90) je šesta, Požunova (46) 11., Bogatajeva (38) 12., Rogljeva (33) pa 14.

V razvrstitvi ekip v pokalu narodov je Slovenija s 190 točkami druga, za vodilno Japonsko (296) in pred tretjeuvrščeno Rusijo (183).