Zimski športi

Maja Vtič na uvodu sezone peta v Lillehammerju, Ema Klinec med deseterico, zmaga Takanashijevi

Lillehammer, 02. 12. 2016 18.22 |

Na prvi tekmi sezone svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske v norveškem Lillehammerju je slavila najboljša skakalka pretekle zime, Japonka Sara Takanashi. Drugo mesto je pripadlo njeni rojakinjki Yuki Ito, tretje pa Nemki Anna Rupprech. Maja Vtič je bila peta, Ema Klinec deveta, Špela Rogelj pa 15.

Vtičeva je dobro začela novo sezono smučarskih skokov.
Vtičeva je dobro začela novo sezono smučarskih skokov. FOTO: Damjan Žibert

Japonka Sara Takanashi je vodila že po prvi seriji na (95 m, 130,5 točke), ko je tako kot v drugi seriji suvereno preskočila vso konkurenco. Druga je bila njena rojakinja Yuki Ito (95,5 m, 124,9), tretja pa Avstrijka Jacqueline Seifriedsberger (93 m, 123,1), četrto mesto si je delila slovenska skakalka Maja Vtič, ki je skočila 93,5 m (121,9). Deveto pozicijo po prvi seriji je držala Ema Klinec (90 m, 113,4), v finale pa se je uvrstila tudi Špela Rogelj na 17. mestu (87 m, 105). Brez finala je ostala Katja Požun (78 m, 90,6, 33. mesto). Že v četrtkovih kvalifikacijah sta izpadli Urša Bogataj in Nika Križnar.