Marguč drugi v paralelnem veleslalomu

Kayseri, 27. 02. 2016 14.24 |

T.Š./STA
3

Slovenski deskar na snegu Rok Marguč je na tekmi paralelnega veleslaloma v Turčiji zasedel drugo mesto, zmagal je Avstrijec Prommegger, tretje mesto je zasedel Nemec Bussler. Marguč je v skupnem seštevku svetovnega pokala napredoval na peto mesto.

Turški Kayseri je gostil zadnji letošnji paralelni veleslalom za svetovni pokal. Na progi ˝Develi Kapi˝ se je izkazal slovenski deskar Rok Marguč, ki je zasedel drugo mesto. Turčija je prvič gostila tekmo svetovnega pokala alpskih deskarjev na snegu. V Kayseriju je bil od Celjana boljši le Avstrijec Andreas Prommegger. V malem finalu je bil hitrejši Nemec Patrick Bussler, ki je premagal Rusa Andreja Soboljeva. Tim Mastnak je bil 14., Jure Hafner 25.

Rok Marguč
Rok Marguč FOTO: AP

Marguč je v turškem Kayseriju nadaljeval niz odličnih rezultatov po zamenjavi opreme. V predzadnji tekmi svetovnega pokala in prvi najvišjega ranga v Turčiji nasploh je zasedel drugo mesto, se po Moskvi drugič v nizu na tekmah svetovnega pokala zavihtel na stopničke, s tem pa v skupnem seštevku napredoval na peto mesto. Za Celjana so to šeste stopničke v karieri, drugič je zasedel drugo mesto.

Tokrat je Marguča v slabih vremenskih razmerah (v gosti megli) za 22 stotink sekunde premagal le izkušeni Avstrijec Andreas Prommegger, sicer pa je pred tem Slovenec dosegel 12. čas kvalifikacij, nato pa premagal Švicarja Kasparja Flütscha, Avstrijca Benjamina Karla in Rusa Andreja Soboljeva.

Slovenski uspeh je s 14. mestom dopolnil Tim Mastnak, ki je bil po kvalifikacijah celo deseti, nato pa je izgubil že prvi dvoboj, premagal ga je vodilni v svetovnem pokalu Bolgar Radoslav Jankov, ki je storil še en velik korak k presenetljivi osvojitvi kristalnega globusa. Zasedel je sedmo mesto, ker pa so bili njegovi zasledovalci v svetovnem pokalu slabši, so možnosti, da globus izgubi, minimalne. Tretje mesto je sicer tokrat zasedel Nemec Patrick Bussler. Tretji slovenski predstavnik Jure Hafner je zasedel 25. mesto.

Marguč je v skupnem seštevku zdaj peti s 1270 točkami, vodi Soboljev, ki je zbral 2300 točk. Mastnak je s 524 točkami 15., Hafner jih je za 33. mesto zbral 134.

Pri ženskah je zmagala vodilna v svetovnem pokalu Čehinja Ester Ledecka, ki se je po smučarski avanturi uspešno vrnila na desko, drugo in tretje mesto pa sta zasedli Avstrijki Sabine Schöffmann in Ina Meschik.