Zimski športi

Mayerju smukaški trening v Wengnu, od Slovencev najboljši Kline

Wengen, 11. 01. 2017 15.25 |

Avstrijec Matthias Mayer je bil najhitrejši na drugem treningu smukačev pred tekmo svetovnega pokala v Wengnu. Od slovenskih smukačev je bil najboljši Boštjan Kline, ki je zasedel 39. mesto.

Švicarski Wengen je bil prizorišče drugega uradnega treninga moškega smuka. Na nekoliko skrajšani progi Lauberhorn je bil tokrat najhitrejši Avstrijec Matthias Mayer s časom 1:27.64, domači predstavnik Carlo Janka je zasedel drugo mesto z zaostankom 0.24 sekunde, tretji pa je bil Max Franz, prav tako iz Avstrije, ki je zaostal 0.41 sekunde.

Od naših predstavnikov je imel najboljši čas Boštjan Kline. Včerajšnjemu dvajsetemu mestu je dodal 39. (+2.54). Rok Perko je bil 45. (+2.68), Klemen Kosi 50. (+2.89), Andrej Šporn 55. (+3.13), Martin Čater 59. (+3.40), Miha Hrobat 62. (+3.99), Štefan Hadalin 66. (+4.45), Tilen Debelak pa 75. (+5.75).