Zimski športi

Osmina finala tudi v drugo usodna za Filipa Flisarja

Val Thorens, 10. 12. 2016 11.35 |

Mariborčan Filip Flisar, lanski svetovni prvak, je na tekmi svetovnega pokala v smučanju prostega sloga v krosu v francoskem Val Thorensu izpadel že v osmini finala. Tekmoval je v drugi skupini in bil v njej zadnji, četrti. Pred njim so bili Kanadčan Brady Leman, Avstrijec Thomas Zangerl in domačin Jonas Devouassoux.

Flisarju (na fotografiji) se ni uspelo prebiti do finala.
Flisarju (na fotografiji) se ni uspelo prebiti do finala. FOTO: Damjan Žibert

Filip Flisar je po izpadu v osmini finala tekmo končal na 27. mestu. Nastopil je v drugi skupini skupaj s Kanadčanom Bradyjem Lemanom (na koncu je bil drugi), Avstrijcem Thomasom Zanglerjem in sobotnim krvnikom, Francozom Jonasom Devouassouxom, ki je prav tako obtičal v osmini finala.

Četrtfinale je po vodi splaval kmalu po startu, saj mu ta, podobno kot včeraj, ni najbolje uspel. Hitro je padel na četrto mesto in si nabral zaostanek, ki mu ga do konca proge ni uspelo izničiti. Lani je Mariborčan na istem prizorišču zasedel drugo in 17. mesto, tokrat pa 18. in 27. V Val Thorensu je sicer slavil Švicar Alex Fiva pred Lemanom in Švedom Viktorjem Anderssonom.