Zimski športi

VIDEO in FOTO: Novi in stari državni prvak Peter Prevc: Če bi se jutri začela sezona bi bil v skrbeh, tako pa imam še sedem tednov

Kranj, 08. 10. 2016 12.30 |

T.Š./STA
8

Smučarski skakalec Peter Prevc je ubranil naslov članskega državnega prvaka na tekmi v Kranju. V ženski konkurenci je slavila Maja Vtič in prevzela naslov od Eme Klinec, ki je naslov članske državne prvakinje osvojila lani.

• Pogovor s Petrom Prevcem po DP
    02:37
    Pogovor s Petrom Prevcem po DP
  • Iz 24UR: Peter Prevc ubranil državni naslov
    02:04
    Iz 24UR: Peter Prevc ubranil državni naslov

Peter Prevc (Triglav Kranj) in Maja Vtič (Zabrdje) sta danes na državnem prvenstvu pod Šmarjetno goro prepričljivo osvojila naslova članskih prvakov. Za Petra Prevca je to še četrti zaporedni naslov poletnega državnega prvaka, za Vtičevo pa četrti naslov prvakinje na plastiki v karieri.

Peter Prevc je zmago slavil z 11,3 točke prednosti pred mlajšim bratom in klubskim kolegom Cenetom Prevcem (241 točk), tretji je bil Andraž Pograjc (236,1). Med najboljšo peterico slovenskih skakalcev sta končala še Tomaž Naglič (232,7/Alpina) in najmlajši od bratov Prevc, Domen (227/Triglav Kranj).

V ženski konkurenci je Vtičeva (245,8) po letih 2008, 2010 in 2014 prišla do novega naslova prvakinje pred dvema skakalkama Ilirije, Uršo Bogataj (223,5) in Špelo Rogelj (222,3). Vtičeva je s skokoma dolgima 108,5 in 105 metrov za 22,3 točke premagala Bogatajevo in Rogljevo. Lanskoletna prvakinja Ema Klinec je bila četrta, pol točke za Rogljevo.

Po končanih posamičnih preizkušnjah je potekala še tekma mešanih parov. V konkurenci 4 ekip je s prednostjo 30 točk zmagala Alpina Žiri (Nika Križnar, Ema Klinec, Rok Oblak, Tomaž Naglič), srebro je osvojila Ilirija, bron pa Zagorje.

Peter Prevc je potrdil naslov državnega prvaka.