Zimski športi

Vreme skrojilo razplet alpske kombinacije: Hintermann senzacionalno zmagal, Čater do uvrstitve kariere

Wengen, 13. 01. 2017 15.21 |

T.Š./STA
1

Švicar Nils Hintermann je zmagovalec druge alpske kombinacije, zadnje v sezoni za svetovni pokal alpskih smučarjev. Enaindvajsetletni Švicar je izkoristil dobre pogoje in se je v Wengnu veselil največjega uspeha v karieri, prve zmage. Za najboljši slovenski izid je poskrbel Martin Čater, ki je bil deveti. Klemen Kosi je bil 15., Štefan Hadalin 29.

Štiriindvajsetletni Martin Čater je bil deveti po prvi vožnji. Celjan je bil na skrajšani smukaški progi, kljub slabim pogojem, dovolj hiter (-0,83, +0,42, +1,09), da je ob prihodu v cilj vpisal osmi čas. Za presenetljivim zmagovalcem preizkušnje je zaostal 1,56 sekunde. Čater je bil pred Wengnom najboljši 16. na alpski kombinaciji v Santa Caterini.

Točke so vpisali še Klemen Kosi s 15. mestom (+2,14) in Tilen Debelak, ki je svoj krst v Wengnu pospremil s 26. mestom (+3,49) in prvimi točkami v svetovnem pokalu. Štefan Hadalin je po drugem mestu na slalomski progi v finalu izgubil kar 27 mest in je bil na koncu zgolj 29. (+4,15).

Zmagovalec prve kombinacije v Santa Caterini Francoz Alexis Pinturault je tekmo v Wengnu končal na 20. mestu. Kljub temu pa je po dveh kombinacijah osvojil seštevek v tej disciplini. Brez uvrstitve sta ostala Boštjan Kline, ki je slalomsko vožnjo končal že po nekaj količkih z odstopom, Miha Hrobat se je zadržal nekoliko dlje na progi kot Kline, a slaloma ni končal.

Na zmagovalnem odru sila nepredvidljive tekme sta se Hintermannu pridružila še Francoz Maxence Muzaton (+0,26) in Avstrijec Frederic Berthold (+0,35) na drugem in tretjem mestu. Vsi trije še nikoli poprej niso stali na stopničkah v svetovnem pokalu.