Zimski športi

Zmaga domačinu Bardalu, Damjan na šestem mestu

Trondheim, 07. 03. 2014 16.56 |

Nadaljevala se je skandinavska turneja smučarjev skakalcev v svetovnem pokalu. Skakalci so se merili na tekmi v Trondheimu, zmagal je Norvežan Bardal, najboljši Slovenec je bil Damjan na 6. mestu, razočaral je Prevc, ki je ostal brez finalnega nastopa.

Smučarji skakalci so se preselili na Noveško, kjer je bila na vrsti nova preizkušnja svetovnega pokala, v nedeljo pa se bodo tekmovalci pomerili še na tekmi v Oslu. Norvežan Anders Bardal (269,3 točke) je zmagovalec tretje tekme nordijske turneje v smučarskih skokih v domačem Trondheimu, drugi je bil Avstrijec Andreas Kofler (264,9), tretji pa Japonec Noriaki Kasai (261,4).

V kvalifikacijah v Trondheimu so bili uspešni štirje slovenski tekmovalci, Tomaž Naglič je bil med kvalifikanti četrti, Jernej Damjan peti, Jaka Hvala 11., Nejc Dežman pa 26, zagotovljen nastop pa je imel Peter Prevc. V prvi seriji so presenetljivo razočarali vsi favoriti, med njimi je bil tudi najboljši slovenski skakalec Prevc, ki je ostal brez finala. Čeh Roman Koudelka (137 m/136,6 točke) je bil v vodstvu, Prevc pa je v spremenljivih vetrovnih razmerah pristal pri skromni daljavi 116,5 metra in ostal brez finala in tekmo končal na 45. mestu. Slovenija ima dva finalista, med trideseterico sta se uvrstila Jaka Hvala (122 točk), ki je bil na 12. mestu, ter Jernej Damjan (120,9), na 16. mestu. Poleg Prevca sta brez finala ostala še Nejc Dežman (109,1) na 33. in Tomaž Naglič (106,4) na 37. mestu. Drugi je bil Norvežan Anders Bardal (136,4), tretji pa Avstrijec Andreas Kofler (134,6). Vodilni v svetovnem pokalu Poljak Kamil Stoch (122,5) je bil na desetem mestu, razočaral je tudi Nemec Severin Freund, ki je zasedel mesto v drugem delu trideseterice, na 21. mestu.

V finalni seriji se je izkazal Damjan, ki se je prebil na 6. mesto in bil najbolje uvrščeni Slovenec, zmagal pa je domačin Anders Bardal, drugi je bil Avstrijec Andreas Kofler, tretji pa Japonec Noriaki Kasai. Vodilno po prvi seriji Koudelka je pristal na četrtem mestu. Feund je bil sedmi, Stoch deveti, drugi Slovenec v finalu Hvala pa je poslabšal uvrstitev iz prve serije in je zasedel 26. mesto. V skupnem seštevku svetovnega pokala je še naprej v vodstvu Poljak Stoch (1260 točk), medtem ko Prevc tri tekme pred koncem sezone zdaj za njim zaostaja 132 točk.