Zimski športi

Povratniku Svindalu hitri dvojček v Lake Louiseu, Kline 14.

Lake Louise, 29. 11. 2015 21.34 |

Norvežan Aksel Lund Svindal je na tekmi za svetovni pokal v kanadskem Lake Louisu sobotni zmagi v smuku dodal še prvo mesto v superveleslalomu. S 35 stotinkami zaostanka je bil drugi Avstrijec Matthias Mayer, tretji pa Italijan Peter Fill. Najboljši Slovenec je bil Boštjan Kline s 14. mestom.

Aksel Lund Svindal je poškodbo očitno povsem pozdravil, saj je na začetku sezone v vrhunski formi. FOTO: Reuters
Prvi superveleslalom sezone 2015/16 je pripadel Akslu Lindu Svindalu, ki se je na najboljši možni način vrnil po lanski sezoni, ki jo je moral zaradi poškodbe ahilove tetive izpustiti. S 27. zmago v karieri, prvo v superveleslalomu po 20. decembru 2013, ko je zmagal v Val Gardeni, je v skupnem seštevku svetovnega pokala Petru Fillu, ki se je z današnjim tretjim mestom prebil na drugo mesto, pobegnil za 67 točk. Za Norvežana, ki bo 26. decembra praznoval 33. rojstni dan, je bila to že osma zmaga v Lake Louisu, dvakrat je bil najboljši v smuku, šestkrat v superveleslamu, kjer je leta 2006 tudi prvič zmagal na tekmi svetovnega pokala. Na drugo mesto se je uvrstil Matthias Mayer, ki je tretjeuvrščenega Filla, včerajšnjega drugouvrščenega v smuku, prehitel za deset stotink.

Kline s 14. mestom nakazal boljše čase?
Izkazal se je tudi mladinski svetovni prvak v smuku in superveleslalomu iz leta 2011. Boštjan Kline je že v soboto s 24. mestom v smuku najavil dobro formo, danes je bil v superveleslalomu še hitrejši in z zaostankom 1,42 stotinke tekmo končal na 14. mestu, kar je njegova najboljša superveleslalomska uvrstitev v svetovnem pokalu. Konec decembra lani je bil v smuku v Santa Caterini še mesto boljši. Brez točk sta ostala Klemen Kosi in Martin Čater. Kosi je za 30. mestom, na katerem je bil Nemec Andreas Sander zaostal 24 stotink in se moral zadovoljiti s 33. mestom, medtem ko je bil Čater z zaostankom 2,66 sekunde 39.

Boštjan Kline je presenetil s 14. mestom.
Boštjan Kline je presenetil s 14. mestom. FOTO: Damjan Žibert

"Moram reči, da sem s tem koncem tedna zelo zadovoljen, sploh z današnjim nastopom, ko mi je vse skupaj uspelo pripeljati na malo višjo raven. V soboto sem v spodnjem delu sicer izgubil nekaj časa, a ko pogledam na vse skupaj, je za začetek sezone zelo v redu. Imel sem že izkušnje s to progo, zdaj pa sem še bolje psihično in telesno pripravljen, dobro smučam in vzpostavilo se je neko ravnotežje, tako da smo zdaj bolje startali v sezono," je po superveleslalomu dejal Kline.

Kmalu po nastopu Klineta je prišlo do daljše prekinitve, saj je grdo padel Avstrijec Thomas Mayrpeter. Že v soboto se je na smuku težje poškodoval njegov rojak Markus Dürager, ki zlomljeno golenico in mečnico leve noge ter levo zapestje. S helikopterjem so v cilj pripeljali tudi Mayrpetra, za kako hudo poškodbe gre pri njem, pa še ni znano.