Zimski športi

AVDIO: Izvrsten veleslalomski ekipni uspeh Slovenk, Brignonejeva iz ozadja do zmage

Lienz, 29. 12. 2017 10.55 |

T.Š./STA/Ž.L./M.J.
3

V avstrijskem Lienzu je na ženski veleslalomski tekmi za točke svetovneg pokala zmagala Italijanka Federica Brignone. Slovenske smučarke so imele imenitno možnost tudi za preboj na stopničke. Ni jim uspelo, so pa dosegle izvrsten ekipni uspeh. Tri so se uvrstile med najboljših 11, najboljša je bila Ana Drev na šestem mestu.

Tina Robnik
Tina Robnik FOTO: AP

V Lienzu je bil na sporedu zadnji ženski veleslalom v koledarskem letu. V vodstvu po prvi vožnji je bila Nemka Viktoria Rebensburg, druga je bila vodilna tekmovalka v skupnem seštevku svetovnega pokala Mikaela Shiffrin (+0.05), na tretjem mestu pa je bila Slovenka Tina Robnik (+0.12), četrta je bila Italijanka Federica Brignone (+0.19).

Na startu prve vožnje je bilo 65 smučark, med temi pet slovenskih. V prvi jakostni skupini sta nastopili Ana Drev in Tina Robnik, ostale tri, Meta Hrovat, Ana Bucik in Neja Dvornik, so imele višje startne številke. Najbolj se je izkazala Robnikova s tretjim mestom, v drugi vožnji sta nastopili tudi Drevova, ki je za vodilno Rebensburgovo na sedmem mestu zaostala 28 stotink sekunde in Hrovatova, ki je bila na 12.mestu (+0.91). Robnikova je na ledeniškem uvodu olimpijske sezone v Söldnu z devetim mestom dosegla uspeh kariere ter se prvič uvrstila med najboljšo deseterico.

Slovenke so bile v dobrem položaju za "naskok" na stopničke, a jim ni uspelo. Najboljša je bila Drevova na 6. mestu, osma je bila Hrovatova, največ pa je v drugem teku izgubila Robnikova, ki je na koncu zasedla 11. mesto. Zmagala je Federica Brignone, sicer šele četrta po prvi vožnji, Za štiri stotinke sekunde je premagala vodilno po prvi vožnji Viktorio Rebensburg, ki je ohranila prvo mesto v seštevku discipline. Osem stotink sekunde je bila na tretjem mestu počasnejša Mikaela Shiffrin.

Ana Drev na veleslalomski progi v Lienzu.
Ana Drev na veleslalomski progi v Lienzu. FOTO: AP

Bucikova in Dvornikova sta bili s številkama 49 in 62 prepočasni za finale. Bucikova (+3,13) je bila 40., debitantka v svetovnem pokalu Dvornikova pa 51. (+5,25) od 53 tekmovalk, ki so končale preizkušnjo.

Veselje nad ekipnim dosežkom
Slovenke so bile tako po koncu zasluženo zadovoljne. ''Super je bilo. Zadovoljna sem s tekmo. Res so bile tako majhne razlike, da je bilo mogoče še kaj več v igri, a kakorkoli, sem zelo vesela, predvsem ekipnega uspeha in vzdušja, ki je danes vladalo v ekipi. Zdaj se počutim super, zdrava sem, težav s kolenom nimam, tako da se veselim preostanka sezone," je povedala Ana Drev

''V prvi vožnji me je rezultat res presenetil. Ko sem vozila nisem imela občutka, da grem kaj ekstra posebno. Izgleda sem res ujela tisto pravo linijo in dobro spuščala na tistih delih, kjer je bilo treba spustiti, saj je bila kar dirkaška postavitev. V drugi vožnji sem imela boljši občutek, razen seveda tiste napake spodaj. Treba bo narediti analizo, a kakor sem se pogovarjala s trenerjem, sem bila nagnjena preveč nazaj in potem nisem ujela tistega pravega ziba. Na koncu je malo grenkega priokusa, ker sem poslabšala rezultat, a treba je potegniti pozitivne stvari, sploh to, da sem se v prvi vožnji približala najboljšim. To je dokaz, da sem sposobna priti na vrh in mi daje dodatno samozavest za naprej," je z nasmeškom na obrazu priznala tretje uvrščena Tina Robnik.

V veleslalomskem seštevku točkovanja svetovnega pokala vodi Shiffrinova pred Rebensburgovo in Worleyjevo. FOTO: AP

Ilka težko čakala na drugo vožnjo
Odlično prvo vožnjo Slovenk je pospremila tudi najboljša slovenska alpska smučarka minule zime Ilka Štuhec. Mariborčanka, ki je letošnjo sezono zaradi poškodbe končala še preden se je ta začela, z budnim očesom spremlja svoje reprezentančne kolegice. Tako je na twitterju zapisala: "woo hoo punce! Gasa še drugi tek"