Zimski športi

Samo Gangnes pred Kranjcem

Perm, 05. 09. 2015 16.48 |

Robert Kranjec je na prvi tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v Čajkovskem zaostal le za Norvežanom Kennethom Gangnesom. S četrtim mestom se je izkazal Anže Semenič, ki so ga le tri desetinke ločile od stopničk za zmagovalce. Tretji je bil Norvežan Joachim Hauer. V skupni uvrstitvi je Japonec Kento Sakuyama zadržal prvo mesto.

Robert Kranjec je v poletnem delu sezone , trenutno najvišje uvrščeni slovenski skakalec. FOTO: Miro Majcen

V oslabljeni zasedbi brez avstrijskih in nemških skakalcev, manjkal je tudi Peter Prevc in še nekateri najboljši skakalci na svetu, se je prvega mesta veselil Kenneth Gangnes, ki je vodil že po prvi seriji. S skokoma dolgima 103,5 m in 99,5 m je zbral 254,1 točke. Z dobrim skakanjem je po drugem in petem mestu v Hakubi nadaljeval Robert Kranjec. V Čajkovskem ga je prehitel le Gangnes, Kranjec (250,5) pa je po 102 m v prvi seriji v finalni skočil 99,5 m. Norveško zmago je s tretjim mestom dopolnil Hauer (249,0), četrti po prvi seriji, ki je skočil 100,5 m in 99 m.

Zelo blizu svojim prvim stopničkam na poletni veliki nagradi je bil Anže Semenič (248,7), ki je bil v prvi seriji z daljavo 101 m peti, v drugi pa je skočil pol metra manj. Vodilni v skupni uvrstitvi Kento Sakuyama je bil deveti, mesto za Poljakom Kamilom Stochom, tretjim po prvi seriji. Kljub devetemu mestu je Japonec zadržal prvo mesto v skupni uvrstitvi, ima 375 točk, drugi je Nemec Severin Freund (280) in tretji Poljak David Kubacki (249), slednja v Rusiji ne nastopata. Četrti je zdaj današnji zmagovalec Gangnes (242), Kranjec je peti (207), Prevc pa sedmi (171).

Orli že pridno trenirajo za prihajajočo zimo
Orli že pridno trenirajo za prihajajočo zimo FOTO: Damjan Žibert

V finalni seriji so skakali še štirje slovenski predstavniki. Jaka Hvala se je moral zadovoljiti z 19. mestom, Anže Lanišek je bil 21., Jernej Damjan 22. in Matjaž Pungertar 26. V skupnem seštevku je Semenič s 126 točkami na 14. mestu, Jaka Hvala na 23. (81), Nejc Dežman je 30. (52), Damjan 55. (20),  Matjaž Pungertar 61. (22) in Lanišek 63. (10).

V pokalu narodov vodi Nemčija (1688), druga je Poljska (1500), tretja Norveška (1125), četrta Japonska (1007) in peta Slovenija (979).

V nedeljo bo v Čajkovskem na sporedu še ena tekma.