Izjemna Shiffrinova tretjič snežna slalomska kraljica na Sljemenu

Zagreb, 03. 01. 2018 13.56 |

T.Š./STA
5

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka četrtega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark na Sljemenu v Zagrebu. Američanka je vodila že po prvem teku in tudi na koncu zanesljivo zmagala pred Švicarko Wendy Holdener. V finalu sta od slovenskih smučark nastopili Maruša Ferk, ki je zasedla 18. mesto, Ana Bucik je tekmo končala na 24. mestu.

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin FOTO: AP
Mikaela Shiffrin je že na prvi progi pokazala, da je v sijajni formi ter si je priborila najboljše izhodišče za napad na tretjo zagrebško zmago in naziv snežne kraljice Sljemena. Shiffrinova je zmagala na zadnjih dveh slalomih (Lienz, Killington), dobila pa je tudi oba paralelna slaloma v tej sezoni, vključno z mestno tekmo v Oslu 1. januarja. Slovakinja Petra Vlhova (+1,61) je vpisala tretji čas prve vožnje, za drugouvrščeno Wendy Holdener je zaostala dve desetinki sekunde. Ob Holdenerjevi in Vlhovi je le še Avstrijka Bernadette Schild za izjemno Shiffrinovo po prvem teku zaostala manj kot dve sekundi (+1,97).

Tudi na drugi progi Američanka ni popustila, ni sicer imela najboljšega časa druge vožnje, a je vseeno zanesljivo zmagala in imela na koncu sekundo in 59 stotink prednosti pred Holdenerjevo, tretja je bila Švedinja Frida Hansodotter (+2.11), peta po prvi vožnji. Američanka je osvojila že 28. slalomsko zmago v svetovnem pokalu. Večkrat sta na slalomih zmagali le Avstrijka Marlies Schild (35) in Švicarka Vreni Schneider (34).

Prvi slovenski nastop na progi Crveni spust na Sljemenu je bil pri številki osem. Nosila jo je Ana Bucik, ki pa ob prihodu v cilj, z velikim zaostankom 3,16 sekunde, na sedmem mestu ni prehitela nobene od tekmovalk, Goričanka je do konca izgubila štiri mesta ter se v finale prebila z 11. izhodiščem. Maruša Ferk je imela številko 27 (+4,26), ob prihodu v cilj je vpisala 22. čas, v finale se je prebila s 26. časom. V finalu je Bucikova pokvarila svojo uvrstitev, končala je na 24. mestu (+4.83), Ferkova pa je pridobila nekaj mest in zasedla 18. mesto (+4.23).

Na startu sta bili še dve Slovenki. Klara Livk (+1,76; +2,80; +4,80) s številko 47 je finale zgrešila za 19 stotink sekunde (34.), Meta Hrovat s številko 60 je naredila napako po drugem merjenju vmesnega časa in je odstopila.