Vlhova presenetljivo premagala Shiffrinovo, Bucikova med deseterico

Levi, 11. 11. 2017 11.05 |

T.Š./STA
4

Na slalomski premieri sezone svetovnega smučarskega pokala v finskem Leviju je zmagala Slovakinja Petra Vlhova, Američanka Michaela Shiffrin je na drugem mestu zaostala desetinko sekunde. Ana Bucik je zasedla 9. mesto, Maruša Ferk pa je bila 17.

Ana Bucik
Ana Bucik FOTO: AP
Mikaela Shiffrin je vodila po prvi vožnji slaloma za točke svetovnega pokala v Leviju. Na drugem mestu premiernega slaloma v novi sezoni svetovnega pokala je bila Slovakinja Petra Vlhova, ki je zaostajala 21 stotink sekunde, tretja je bila Švedinja Frida Hansdotter (+0,73). Shiffrinova, slalomska prvakinja v svetovnem pokalu za minulo sezono, je bila favoritinja za zmago, a je v finalni vožnji zaostala 10 stotink sekunde za Slovakinjo Petro Vlhovo. Tretja je bila Švicarka Wendy Holdener (+1.35).

Na startu prve vožnje je bilo kar 71 smučark, tudi štiri Slovenke, Ana Bucik s startno številko 13, Maruša Ferk s številko 25, Klara Livk s številko 49 in Meta Hrovat s številko 59. Bucikova in Ferkova sta se uvrstili v drugo vožnjo. Bucikova se je po prvi vožnji uvrstila med vodilno deseterico, zasedla je 9. mesto (+1.80), Ferkova pa je zasedla 12. mesto (+2.23). V drugi vožnji je Bucikova zadržala položaj med deseterico in zasedla končno 9. mesto (+3.26), Ferkova pa je na koncu zasela 17. mesto (+3.98). Livkova je zasedla 38. mesto, Hrovatova pa je odstopila.

Slovakinja trenira pod budnim očesom nekdanjega trenerja Slovenke Tine Maze Livija Magonija, ki se je tako znova veselil lepe zmage svoje varovanke. Vodilni smučarki je na koncu ločilo deset stotink sekunde (po prvi vožnji pa le 21 stotink), medtem ko so se potem nižje po razpredelnici zaostanki pričeli precej večati.

Slovakinja je bila zelo vesela svoje zmage. "Očitno sem dobro opravila poletne priprave, kaže, da so bile uspešne. Danes je bil sicer zame zelo naporen dan, saj je Mikaela vedno hitra, sem pa danes bila jaz danes hitrejša. To je res neverjeten občutek, danes je zame velik dan," je po zmagi povedala Vlhova. Ta bo zdaj, kot je v navadi na tem prizorišču, na nagrado v dar dobila tudi jelenčka. "Zaenkrat res ne vem, kako bi mu dala ime. Moram razmisliti, nisem pričakovala zmage," je bila po tekmi v zadregi Slovakinja.

Petra Vlhova je na drugi progi nadoknadila zaostanek za Mikaelo Shiffrin in zmagala v Leviju. FOTO: AP

1. Petra Vlhova (Slk)         1:49,98        55,87 54,11
 2. Mikaela Shiffrin (ZDA)     1:50,08 +00,10 55,66 54,42
 3. Wendy Holdener (Švi)       1:51,33 +01,35 56,86 54,47
 4. Frida Hansdotter (Šve)     1:52,15 +02,17 56,39 55,76
 5. Melanie Meillard (Švi)     1:52,56 +02,58 57,61 54,95
 6. Lena Dürr (Nem)            1:52,76 +02,78 57,23 55,53
 7. Anna Swenn-Larsson (Šve)   1:53,16 +03,18 57,48 55,68
 8. Stephanie Brunner (Avt)    1:53,18 +03,20 58,38 54,80