Zimski športi

Slovenkam 5. in 14. mesto na ekipnem sprintu v Dresdnu, zmaga Švedinjama

Dresden, 14. 01. 2018 12.33 |

Švedska je še četrtič zapored dobila svetovni pokal smučarskih tekačic v ekipnem sprintu. Tokrat so Švedinje na ulicah nemškega Dresdna slavile dvojno zmago; Ida Ingemarsdotter in Maja Dahlqvist sta zmagali pred Hanno Falk in Stino Nilsson (+0,16 sekunde), na petem mestu pa sta v finalu končali Slovenki Alenka Čebašek in Vesna Fabjan (+4,46).

"Peto mesto je zelo lep rezultat. Vemo, da so kratki mestni sprinti malo drugačni kot sicer na drugih progah, ogromno je prerivanja, zlomljenih palic in podobno," je po vzpodbudnem dosežku v paru z Alenko Čebašek dejala dobro razpoložena Vesna Fabjan.

"Koncentracija mora biti ves čas stoodstotna. Imeli sva kar nekaj rezerve pri samih predajah, ki so se nama nekajkrat malo ponesrečile, ampak sva ne glede na to takoj po predaji skušali nazaj uloviti to, kar sva izgubili. Povsem na koncu sem prehitela še dve tekmovalki in res ... bolje se sliši peto mesto kot pa sedmo."

Pri moških zmaga v Italijo, Slovenci prepočasni za finale
Še ena slovenska dvojica je obstala v polfinalu. Katja Višnar in Nika Razinger sta za prebojem v finale najboljše deseterice na 14. mestu zaostali za 1,54 sekunde. V moški konkurenci sta zmagala Italijana Dietmar Nöckler in Federico Pellegrino pred Švedoma Emilom Jönssonom in Teodorjem Petersonom, tretja sta bila Rusa Andrej Krasnov in Gleb Jetvih. Slovenija je imela na startu tudi dve moški ekipi, nobena se ni prebila v finale.

Prizor z nedeljske tekme v Dresdnu.
Prizor z nedeljske tekme v Dresdnu. FOTO: AP

Miha Šimenc in Janez Lampič sta zasedla 17. mesto, Luka Prosen in Miha Dolar pa sta bila zadnja, 26.