Zimski športi

Slovenska ženska biatlonska štafeta na 10. mestu

Hochfilzen, 13. 12. 2014 12.15 |

Slovenska ženska biatlonska štafeta, ki je nastopila v postavi Andreja Mali, Anja Eržen, Teja Gregorin in Urška Poje, je preizkušnjo svetovnega pokala v avstrijskem Hochfilznu končala na 10. mestu.

Slovenska ženska biatlonska štafeta je tekmo svetovnega pokala na 4 x 6 km v avstrijskem Hochfilznu končala na 10. mestu (+1:53,2/7 zgrešenih strelov). Prvo štafetno zmago v tej sezoni so osvojile Nemke (1:11:40,4/8) pred Belorusinjami (+21,1/10) in Čehinjami (+22,2/9). Slovenska štafeta je nastopila v sestavi Andreja Mali, Anja Eržen, Teja Gregorin in Urška Poje. Malijeva je bila ob prvi predaji na tretjem mestu, za prvim mestom pa je tedaj zaostajala le 6,3 sekunde. Druga na startu Erženova je s štirimi popravki za vodilno Rusijo zaostanek povišala na minuto in 12 sekund, izkušena Gregorinova je streljala brezhibno in je nadoknadila zaostanek, 17-letna Pojetova pa je ciljno črto prečkala za deseto mesto od 23 ekip na startu.

"Se mi zdi, da smo vse punce opravile tisto, kar smo morale. Samo to nas je pripeljalo do desetega mesta, tako da sem zelo vesela, da je vsaki posebej uspel zelo dober nastop. Tudi manj izkušeni dekleti sta se zelo dobro odrezali, saj se ni bilo lahko boriti s tistimi najboljšimi, tako da vse pohvale Ančki in Urški," je dejala Gregorinova, ki pričakuje, da bo bo dobro formo obdržala vse do konca Pokljuke.