Smukaško razočaranje za Vonnovo, stopničke za Shiffrinovo, slavje Hütterjeve

Lake Louise, 01. 12. 2017 21.25 |

T.Š./STA
3

Na uvodnem ženskem smuku svetovnega pokala v sezoni je veliko od nastopa v kanadskem Lake Louisu pričakovala Američanka Lindsey Vonn, a je ostala praznih rok. Zmagala je Avstrijka Cornelia Hütter. Edina Slovenka v konkurenci Maruša Ferk je ostala brez točk.

Na startu prvega smuka v sezoni v kanadskem Lake Louisu je bilo 56 smučark, v vlogi favoritinje pa Lindsey Vonn, ki je na tej progi slavila kar 18 zmag. Američanka se je na progo spustila s startno številko 17, a ni prišla do cilja. Končala je v zaščitnih mrežah, vendar brez poškodbe, saj je nato sama odsmučala v ciljno areno.

Zmage se je veselila Avstrijka Cornelia Hütter, druga je bila smučarka Liechtensteina Tina Weirather, zaostala je le devet stotink sekunde, tretja pa slalomska šampionka Mikaela Shiffrin (+0.30), za Američanko so bile to prve smukaške stopničke v karieri. Shiffrinova ostaja vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala (365 točk), prva zasledovalka Nemka Viktoria Regensburg ima kar 129 točk zaostanka.

Petindvajsetletna Hütterjeva je bila pred današnjim smukom že trikrat na stopničkah v Lake Louisu, a nikoli pred tem še ni zmagala na smuku. Edino zmago pred tem je lani osvojila na superveleslalomu v Lenzerheideju. Osemindvajsetletna Weiratherjeva je vpisala svoje še sedme stopničke na tekmah v Lake Louisu, Shiffrinova, ki je konec minule zime osvojila svoj prvi veliki kristalni globus, pa svojo prve stopničke na tekmah za svetovni pokal v Lake Louisu. Dvaindvajsetletnica je bila pred tem 13. in 18. na smukih v Lake Louisu.

Edina slovenska smučarka na tekmi Maruša Ferk je imela številko 41, z velikim zaostankom (+4.45) je ostala brez točk na 45. mestu.