Kriechmayrju superveleslalomska zmaga, Čater do 15. mesta

Beaver Creek, 01. 12. 2017 18.48 |

T.Š./J.K./STA
0

Na drugem superveleslalomu svetovnega pokala v moški konkurenci v sezoni je zmago slavil Avstrijec Vincent Kriechmayr. Drugi je bil Norvežan Kjetil Jansrud, tretji Avstrijec Hannes Reichelt. Od četverice Slovencev je bil najhitrejši Martin Čater, ki je zasedel 15. mesto, točke je osvojil tudi Boštjan Kline na 29. mestu.

Vincent Kriechmayr je zmagal na superveleslalomu v Beaver Creeku.
Vincent Kriechmayr je zmagal na superveleslalomu v Beaver Creeku. FOTO: AP
Moški del alpske smučarske karavane svetovnega pokala se je iz Kanade preselil v ameriški Beaver Creek, kjer je bil na sporedu drugi superveleslalom za točke svetovnega pokala v tej sezoni. Na uvodnem superveleslalomu v kanadskem Lake Louisu je zmagal Norvežan Kjetil Jansrud. Od peterice Slovencev sta točke v kanadi osvojila Boštjan Kline z 19. in Martin Čater s 23. mestom.

Na startni listi tokratnega superveleslaloma je bilo 75 smučarjev, tudi štirje Slovenci, Tilen Debelak, Klemen Kosi, Martin Čater in Boštjan Kline. Najhitreje je s slovito progo Ptic roparic opravil Avstrijec Vincent Kriechmayr, ki je imel številko 3. Šestindvajsetletni Kriechmayr je osvojil svojo premierno zmago v svetovnem pokalu, potem ko je bil trikrat na stopničkah. V Beaver Creeku doslej ni bil boljši od desetega mesta. Najbližji zasledovalec je bil Norvežan Kjetil Jansrud, ki je zaostal 23 stotink sekunde, še deset stotink več je zaostal tretji, Avstrijec Hannes Reichelt.

Najboljši od slovenske četverice je bil Matin Čater na 15. mestu (+1.29), točke je vpisal tudi Boštjan Kline s 29. mestom (+1.98). Tilen Debelak je končal na 42. mestu (+2.53), Klemen Kosi, nastopil je takoj po prvi trideseterici s številko 32, je na enem od zavojev zamudil naslednja vrata ter po napaki odstopil.

"Generalno sem kar zadovoljen. Z rezultatom sem zadovoljen, z vožnjo pa tudi, a delno. V zgornjem delu bi lahko odsmučal bolje. Boril sem se maksimalno, kar se tiče pa tehničnega dela in kakšne linije, pa na vrhu ni bilo vse optimalno. Cilj je bil, da se že na začetku sezone uvrščam med dobitnike točk. Si pa v nadalje to vsekakor želim stopnjevati. Kakor kaže gre tako in upam, da bo šlo tako tudi naprej. Načrt je, da se skoncentriram na start in na svojo vožnjo. Najbolje je, če čim manj razmišljam, o vsemu ostalemu, o okolju, rezultatu. Takrat ponavadi smučam najbolje. To je tisti načrt, če bo dobra vožnja bo tudi rezultat dober," je iz Beaver Creeka sporočil Čater.

Po štirih tekmah je na vrhu skupne razvrstitve v boju za veliki kristalni globus Jansrud z 225 točkami, drugi je Kriechmayr (-67), tretji Norvežan Aksel Lund Svindal (-80). V superveleslalomskem seštevku je prav tako vodilni Jansrud, ki ima 51 točk naskoka pred Kriechmayrjem.

Čater in Kline sta edina Slovenca, člana slovenske moške reprezentance, z osvojenimi točkami svetovnega pokala v novi sezoni. V skupnem seštevku je Čater na 28. mestu, Kline pa je 34., medtem ko je v posebnem superveleslalomskem seštevku Čater 19., Kline pa 25.