Zimski športi

Švedska moška štafeta do zasluženega zlata, Slovenija na 10. mestu

Pjongčang, 23. 02. 2018 14.30 |

Švedski biatlonci so na olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojili zlato kolajno v štafeti na 4 x 7,5 kilometra. Srebro so osvojili Norvežani, bron pa Nemci. Slovenci Miha Dovžan, Klemen Bauer, Mitja Drinovec in Lenart Oblak so bili deseti.

Švedi Peppe Fleming, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson in Fredrik Lindström so se na cilju veselili s prednostjo 55,5 sekunde pred Norvežani, Nemci na tretjem mestu so zaostali 2:07,1 minute.

Slovenska reprezentanca, ki je bila brez Jakova Faka - slednji je nastop odpovedal zaradi utrujenosti - je bila od zmagovalcev počasnejša 5:00,8 minute.

Švedska moška štafeta je slavila zasluženo zmago na Igrah v Pjongčangu.
Švedska moška štafeta je slavila zasluženo zmago na Igrah v Pjongčangu. FOTO: AP

Švedska je preizkušnjo končala s sedmimi popravami, Norveška z enim kazenskim krogom in 12 popravami, Nemčija pa s tremi kazenskimi krogi in 10 popravami. Slovenija je svoj nastop končala z enim kazenskim krogom in 10 popravami na 10. mestu. Norveška je ostala brez zlate medalje, ko si je Emil Hegle Svedsen na zadnjem strelskem postanku "privoščil" kazenski krog. Nemčija je na biatlonskih preizkušnjah osvojila rekordno sedmo medaljo.

Švedsko je do olimpijskega naslova pospremil tudi kralj Karl XVI Gustav. Švedi so sicer glavno biatlonsko presenečenje iger v Pyeongchangu, saj je zlato osvojila Hanna Oeberg na 15-kilometrski tekmi, srebro sta osvojila ženska štafeta in Samuelsson na 20-kilometrski preizkušnji.