Zimski športi

Švicar Cologna premočan za konkurenco, Šimenc 89

Pjongčang, 16. 02. 2018 08.57 |

Švicarski smučarski tekač Dario Cologna je na olimpijskih igrah v Pyeongchangu osvojil zlato medaljo na 15 kilometrov v prosti tehniki. Srebro je osvojil Norvežan Simen Hegstad Krueger z zaostankom 18,3 sekunde, bron pa Rus Denis Spicov, ki je bil od Cologne počasnejši 23 sekund. Slovenec Miha Šimenc je bil 89.

Dario Cologna je na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu osvojil četrto zlato medaljo. V Vancouvru 2010 je bil zlat na 15 km prosto, v Sočiju pa na 15 km v klasični tehniki ter v skiatlonu. 31-letnik, ki ga trenira Slovak Ivan Hudač, nekdanji trener slovenske šampionke Petre Majdič, je na 15 kilometrov slavil na treh OI po vrsti.

Norvežan Simen Hegstad Krueger je v Južni Koreji osvojil še drugo medaljo, pred dnevi je bil najboljši v skiatlonu, bronasto kolajno pa je osvojil ruski tekač Denis Spicov.

Švicarski tekaški šampion Dario Cologna je tudi na igrah v Pjongčangu dokazal svoje mojstrstvo. FOTO: AP

Edini Slovenec Miha Šimenc je na 89. mestu zaostal 5:33 minute.