Zimski športi

Kotnikova s 4. mestom v Banskem izenačila najboljšo uvrstitev v karieri, Marguč izpadel v četrtfinalu

Bansko, 28. 01. 2018 11.56 |

A.V./T.Š./J.K./STA
1

V ženski konkurenci paralelnega veleslaloma v Banskem je naša najboljša deskarka Gloria Kotnik s končnim 4. mestom izenačila najboljšo uvrstitev v sezoni, ko je bila na Rogli prav tako tik za zmagovalnim odrom. Rok Marguč se je v moški konkurenci uspel prebiti do četrtfinala, kjer pa je bil od našega predstavnika močnejši domačin Radoslav Jankov.

Uspešen dan Glorie Kotnik se je napovedal že po odličnih vožnjah v kvalifikacijah, vse skupaj pa je simpatična 28-letnica nadgradila v izločilnih bojih, kjer se je uspela prebiti vse do polfinala, tam pa je bila boljša Nemka Ramona Theresa Hofmeister, ki je pred tem v četrtfinalu pripravila presenečenje z izločitvijo serijske zmagovalke, Čehinje Ester Ledecke.

V boju za tretje mesto je naši najboljši deskarki dolgo časa kazalo zelo dobro v dvoboju s še eno nemško predstavnico Selino Jörg, toda tik pred vstopom v ciljno ravnino se je Kotnikovi pripetila ključna napaka, ki jo je stala nastopa v finalu.

Gloria Kotnik je s 4. mestom
Gloria Kotnik je s 4. mestom FOTO: Damjan Žibert

Med moškimi se je v boje na izpadanje uvrstil Rok Marguč, ki je dosegel 15. čas kvalifikacij, nato je v osmini finala nekoliko presenetljivo premagal Benjamina Karla. Avstrijec je namreč v kvalifikacijah dosegel drugi čas, na koncu je tekmovalca ločila le desetinka sekunde. Marguč je nato v četrtfinalu klonil proti domačemu matadorju Radoslavu Jankovu in osvojil končno četrto mesto, v malem finalu ga je premagal Avstrijec Andreas Prommegger. Veliki finale je dobil vodilni v svetovnem pokalu Švicar Nevin Galmarini, ki je bil boljši od Italijana Edwina Corattija.

Jure Hafner in Tim Mastnak sta svoje nastope zaključila že v kvalifikacijah s 24. in 45. mestom.