Zimski športi

V skupnem seštevku poletne VN Požunova šesta

Ljubljana, 23. 09. 2012 09.30 |

Skupno je sezono poletne velike nagrade Mednarodne smučarske zveze (Fis) na prvem mestu končala Takanašijeva, medtem ko je najboljša Slovenka Katja Požun na šestem mestu. V seštevku za pokal narodov je Slovenija zasedla četrto mesto.

Na drugi tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v Almatiyju je še drugič zmagala Japonka Sara Takanaši. Druga je bila Rusinja Irina Avakumova, medtem ko sta Slovenki Eva Logar (196) in Maja Vtič (192,7) zasedli peto oziroma šesto mesto. Katja Požun, ki je bila na sobotni tekmi na stopničkah, saj je zaostala le za Takanašijevo, je bila v prvi seriji diskvalificirana zaradi predolgih smuči. V finalu je navkljub temu nastopila in tudi tokrat dihala za vrat Takanašijevi, saj je imela v tej seriji drugi najboljši dosežek, a skupno je zaradi diskvalifikacije v prvi seriji končala na zadnjem, 18. mestu.

Skupno je sezono poletne velike nagrade Mednarodne smučarske zveze (Fis) na prvem mestu končala Takanašijeva, medtem ko je najboljša Slovenka Katja Požun na šestem mestu. Maja Vtič je sedma, Eva Logar pa 11. Na 30. mestu je poletno VN končala Urša Bogataj, na 35. Anja Tepeš in na 37. Špela Rogelj, a dekleta z izjemo najboljše slovenske trojice niso nastopila na vseh štirih tekmah. V pokalu narodov so zmagale Japonke pred Nemkami in Avstrijkami, Slovenke so zasedle četrto mesto.