Zimski športi

Nemcema dvojna slalomska zmaga v Madonni

Madonna di Campiglio, 22. 12. 2014 18.49 |

V Madonni di Campiglio je bil na sporedu moški slalom za točke svetovnega pokala. Zmagal je Nemec Neureuther, vodilni že po prvi vožnji, drugi je bil njegov rojak Dopfer, tretji pa Šved Byggmark. Slovenski reprezentat Skube se ni uvrstil med najboljših 30. smučarjev za drugo vožnjo.

V mondenem italijanskem smučarskem središču Madonna di Campiglio je bil na sporedu tretji moški slalom v letošnji sezoni svetovnega pokala. Na startu je bilo kar 70 smučarjev, po prvi vožnji je bil v vodstvu Nemec Felix Neureuther, drugi je bil njegov rojak Fritz Dopfer (+0.09), na tretjem mestu je bil Šved Andre Myhrer (+0.33). Četrto mesto je zasedel Rus Aleksander Korošilov, prvi Avstrijec je Mario Matt je bil šele na sedmem mestu.

Druga vožnja je malce spremenila vrstni red na stopničah, a le na tretjem mestu. Zmaga je šla v roke vodilnemu po prvem teku Neureutherju, ki je zadržal prednost pred rojakom Dopferjem (+0.82), na tretjem mestu pa je končal švedski tekmovalec. A ne Myhrer, ki je zasedel šele 10. mesto, temveč Jens Byggmark (+0.86), ki se je na stopničke prebil iz petega mesta po prvi vožnji. Najboljši Avstrijec je bil Marcel Hirscher na sedmem mestu.

Slovenske barve je tokrat branil le Matic Skube, ki je nastopil s štartno številko 44 in ostal brez finalne vožnje (+3.16), zasedel je 33. mesto.