Zmaga Uniona Olimpije

Ljubljana, 03. 10. 2001 00.00 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugi tekmi otvoritvenega turnirja Evrolige v Ljubljani premagali Tau Ceramico z 90:83 (18:19, 38:41, 59:60) in si zagotovili nadaljevanje tekmovanja.

košarka
košarka FOTO:

Ljubljančani se bodo danes v polfinalu pomerili s prvakom Suprlolige Maccabijem. Pred presenetljivo maloštevilnimi gledalci, kar je verjetno posledica zasoljenih cen vstopnic (5000 SIT za dve tekmi), sta ekipi prikazali borbeno in atraktivno igro, v zaključku katere so bili gostitelji bolj zbrani in odločili zmagovalca. Španci so imeli v 24. minuti že devet točk naskoka (52:43), toda z delnim izidom 11:2 so jih varovanci trenerja Sagadina ujeli še pred začetkom zadnjega dela. V preostalih desetih minutah je udarna peterka Uniona Olimpije - Ilievski, Welsch, Mujezinovič, Awojobi in Golemac, ob pomoči trojk Hukiča, naredila razliko, ki ji je omogočila miren zaključek.

Polfinalna para otvoritvenega turnirja evrolige v sredo sta: Cibona - Kinder (18.00) in Union Olimpija - Maccabi Tel Aviv (20.30).

Košarkarji Cibone so v prvi tekmi premagali atenski Panathinaikos s 94:76 (24:26, 39:40, 68:52).

Košarkarji Olimpije se najbolje počutijo, kadar igrajo v Tivoliju.
Košarkarji Olimpije se najbolje počutijo, kadar igrajo v Tivoliju. FOTO:

Hrvaški prvaki so v uvodni tekmi prepričljivo premagali prvaka nekdanje suprolige Panathinaikos iz Aten. S tem so si zagotovili nadaljnjo udeležbo na turnirju in najmanj še en dvoboj; danes ob 18. uri s prvakom evrolige Kinderjem.

Hrvati so se izkazali s požrtvovalno in kolektivno igro, ki jim je v tretji četrtini prinesla odločilno razliko in delni rezultat 17:4, medtem ko so se Grki preveč zanašali na akcije glavnih zvezdnikov - Kutluayja, Bodiroge in Mulaomerovića.