Drugi športi

Slučajno posnel Schumacherjevo nesrečo: Zagotovo ni smučal hitreje kot 20km/h

Grenoble, 04. 01. 2014 09.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Nekdanji voznik formule 1 Philippe Streiff je osebno zanikal izjavo, da življenje Michaela Schumacherja ni več ogroženo. Schumacherjeva predstavnica Sabine Kehm pa je dejala, da je Schumacherjevo stanje sicer stabilno, a še naprej kritično.

Potem ko so se privrženci sedemkratnega svetovnega prvaka v formuli 1 Michaela Schumacherja že razveselili novice, da življenje nekdanjega športnika ni več ogroženo, je nekdanji francoski voznik formule 1 Philippe Streiff, ki naj bi bil avtor te vzpodbudne izjave, zanikal, da bi izjavil kaj takšnega. Britanski Telegraph je namreč prvi poročal, da naj bi Streiff povzel besede kirurga in družinskega prijatelja Gerarda Saillanta.  

Philippe Streiff
Philippe Streiff FOTO: Reuters

Informacijo je sicer takoj zanikala Schumacherjeva družina, njegova predstavnica Sabine Kehm pa je dejala, da je zdravstveno stanje Schumacherja ''stabilno, a še vedno kritično''.

''Radi bi poudarili, da so vse informacije, ki jih niso podali njegovi zdravniki ali predstavniki, zgolj špekulacije,'' je bila jasna Kehmova.

Preiskovalci pregledujejo kamero, zaslišali so tudi sina

Preiskovalci pa se zdaj ukvarjajo s kamero, ki jo je imel Schumacher pritrjeno na čelado. Upajo, da bo razkrila, kaj se je dogajalo v usodnih trenutkih, ki so dirkača pripeljali v umetno komo in borbo za življenje.

Preiskovalci so govorili tudi s Schumacherjevim sinom, ki je bil v času nesreče z njim na neurejenem delu smučišča.

Policijski zapisnik naj bi trdil, da je za nesrečo kriva prevelika hitrost, predstavnica Kehmova in nekatere priče pa, da je Schumacher tik pred nesreči pomagal prijateljevi hčeri, nato pa takoj, ko je odsmučal, pri nizki hitrosti nesrečno padel. Po tej verziji dogodkov tudi ni brezglavo smučal izven urejene proge, ampak je bil tam le zato, da bi pomagal.

Medtem pa nemški mediji povzemajo poročanje francoskega časopisa Le Journal du Dimanche, ki je objavil izjavo priče Schumacherjeve nesreče. 35-letni moški iz Essna naj bi s pametnim telefonom po naključju nesrečo tudi posnel. Potrdil je, da Nemec ni divjal po smučišču. "Smučal je s hitrostjo kakšnih 20km/h, več zagotovo ne," je dejal moški in s tem potrdil navedbe družine o okoliščinah nesreče. 

Družina ganjena

Schumacherjevi oboževalci
Schumacherjevi oboževalci FOTO: Reuters

Schumacher je sicer včeraj praznoval 45. rojstni dan. Pred bolnišnico so se zbrali številni njegovi oboževalci. Družina je na spletni strani zapisala, da so ganjeni do solz.

''Globoko hvaležni smo za to in za vse dobre želje, da bi Michael čim prej okreval, ki smo jih prejeli iz vsega sveta,'' je sporočila družina.

Smučarji po Schumacherjevi nesreči kupujejo čelade

Nemški mediji medtem poročajo, da je strmo narasla prodaja smučarskih čelad.

Čeprav je Schumacherjeva čelada ob trčenju s skalo razpadla na tri kose, namreč ostaja dejstvo, da brez nje ne bi bil več živ. Njegova nesreča je tako neposredno opozorilo smučarjem o nevarnosti, ki jim preti na snežnih strminah.

Po anketah, ki jih navajajo nemški mediji, sicer 80 odstotkov smučarjev na severnoameriških smučiščih nosi čelado, medtem ko je v Evropi takšnih smučarjev le slaba polovica. 

Schumacherjevi možgani so že poškodovani

Za nemške medije pa je spregovoril Schumacherjev osebni zdravnik Johannes Peil, vodja športne klinike iz Bad Nauheima. Kot je povedal, je bila leva hemisfera Schumacherjevih možganov prizadeta že v hudi motociklistični nesreči, ki jo je doživel leta 2009.

"Takrat je bila hudo prizadeta leva arterija vertebralis. Človek ima le dve te arteriji, med drugim pa skrbita za oskrbo malih možganov, ki so odgovorni za motoriko," je dejal Peil.

Za kakšne poškodbe leve hemisfere konkretno gre, zdravnik sicer ni razkril. "To ni pomembno, saj je bilo prizadeto območje oskrbovano s pomočjo desne arterije vertebralis," pravi Peil. Vprašanje pa seveda je, kaj se je zgodilo ob tokratni nesreči, poškodba desne arterije vertebralis bi lahko imela namreč za Schumacherja daljnosežne posledice.

"Pri motociklistični nesreči je imel še dodatno srečo, da ima desna arterija večjo kapaciteto od leve," še pravi Peil, ki se je danes tudi vrnil v Grenoble, da bi od blizu spremljal zdravljenje svojega pacienta.

  • image 4
  • image 5
  • image 6
  • image 1
  • image 2
  • image 3