Slovenija

Janković podal bianco odstopno izjavo in predlagal, da se pogovori pričnejo

Ljubljana, 21. 02. 2013 07.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
Avtor
M.R./Ni.J./STA
Komentarji
2797

Zoran Janković je na seji sveta stranke Pozitivna Slovenija ponudil tako imenovano bianco odstopno izjavo. Dejansko naj bi odstopil z dnem, ko bo sestavljena nova vlada. Stranka pa je za mandatarko predlagala začasno vodjo stranke Alenko Bratušek.

Karl Erjavec
Karl Erjavec FOTO: Miro Majcen
Na sejo sveta Pozitivne Slovenije (PS), na kateri so razpravljali o nezaupnici vladi, je prišel tudi Zoran Janković. Za mandatarko je bila zdaj tudi formalno predlagana začasna vodja PS Alenka Bratušek, a potencialne partnerice so zahtevale Jankovićev popoln umik z vrha stranke. Na vprašanje, ali bo odstopil, je Janković najprej odvrnil z vprašanjem: "Boste počakali?" Pozneje je v izjavi za javnost sporočil, da je svetu stranke ponudil tako imenovano bianco odstopno izjavo in da ne namerava biti ovira boljši politiki. Dejansko naj bi odstopil z dnem, ko bo sestavljena nova vlada. Dodal je še, da meni, da je Bratuškova izjemna kandidatka. Čestital ji je za pogum.

Janković je še dejal, da sta bili možni dve odločitvi: ali ga svet razreši ali pa ponudi odstop. Spomnil je, da se je z zamrznitvijo statusa predsednika stranke umaknil iz politike in ni ovira za sestavo nove koalicije.

"Nisem ovira za dogovore," je poudaril Janković. Potencialne partnerice morebitne nove vlade pa je pozval, naj ne iščejo težave v PS. "Če imajo zdaj izgovor, pa je to njihov problem," je dodal.

Hkrati je izpostavil, da ne bo pustil, da "zlorabljajo" Bratuškovo, ki jo PS uradno predlaga za mandatarko v smislu, da bi vložili konstruktivno nezaupnico, ne da bi vedeli, ali bodo sestavili novo vlado. Zato Janković predlaga, da se pogovori pričnejo.

Pogoj je bil: umik Jankovića

Člani predsedstva SD so še pred tem sklenili, da bodo podprli nezaupnico vladi Janeza Janše, a le, če Janković odstopil z mesta predsednika PS, je povedal predsednik SD Igor Lukšič. Sprejeli so sklep, da vlada Janeza Janše ni dobra rešitev in da "je treba narediti vse, da čim prej gre".

Slovenija po Lukšičevih besedah potrebuje močno in stabilno vlado, do katere je mogoče priti le preko predčasnih volitev. Parlament je preveč kontaminiran z etičnimi problemi, hkrati pa ni neke močne politične večine, ki bi lahko pripeljala do močne vlade, je dejal. Na vprašanje, kdaj bi se po konstruktivni nezaupnici lahko oblikovala vlada, je odgovoril, da sklep o vstopu SD v koalicijo sprejema konferenca stranke, za kar potrebujejo tudi določen čas. Predvsem pa po njegovih besedah potrebujejo tudi čas, da izčistijo skupne točke nove vlade.

Tudi Državljanska lista (DL) je kot pogoj postavila umik Jankovića. Že sinoči je svet odločil, da bo stranka konstruktivno nezaupnico podprla, če bo vložena. Kot je po seji sveta pojasnil Gregor Virant, bo to vodilo do predčasnih volitev ali do nove "dobre vlade".

"Mandat te vlade se mora končati, to, kar se dogaja v tej državi, je škodljivo, to, kar vlada počne, je škodljivo, da ne zahajam zdaj v podrobnosti od tega množičnega strankarskega kadrovanja , ki po moje uničuje državno upravo, uničuje gospodarske družbe v državni lasti, tudi z umikom Erjavca iz pogajalskega procesa, moram reči, da je to zelo neodgovorno ravnanje," je sinoči dejal Virant.

Šušteršič ne želi "biti v napoto"

Podpredsednik DL Janez Šušteršič, ki je bil do izstopa DL iz vlade finančni minister, pa je napovedal, da v novi vladi ne bo kandidat za finančnega ministra. Za to se je odločil iz dveh razlogov. Prvi je ta, da v novi vladi ne bi mogel delati, kot bi si želel, drugi pa, da ne želi biti "nikomur v napoto".

Janez Šušteršič
Janez Šušteršič FOTO: Reuters

Včeraj je namreč SD napovedal, da ne bo podprl vlade, v kateri bi bil Šušteršič finančni minister, saj da je velik zagovornik slabe banke in državnega holdinga, ki sta po mnenju SD nesprejemljiva.

"Če je to edina stvar, ki jo je treba narediti, zato da v Sloveniji dobimo dobro vlado, je to krasno in morda lahko tudi nauk vsem tistim, ki so tudi komu v napoto in se tudi komu vsiljujejo, pa se zadnji mesec še niso znali umakniti," je dejal Šušteršič.

Veber pa je danes odgovoril, da je to dober znak. Veber navaja slabo banko, zakon o državnem holdingu in zakon o uravnoteženju javnih financ. Sindikati v javnem sektorju namreč po njegovih besedah opozarjajo, da lahko sistem deluje še do okoli polletja.

SD je proti ministru za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Žigi Turku vložil interpelacijo, v kateri mu očitajo, da dela v nasprotju z javnim interesom. Ob tem je predsednik stranke Lukšič napovedal, da bo pokazala, kdo podpira sedanjo vlado in kdo ne. Danes je Turk o interpelaciji podal svojo izjavo, v kateri zatrjuje, da gre zgolj za politično dejanje, ki nima prave podlage.

Ljudmila Novak
Ljudmila Novak FOTO: Damjan Žibert

"Morebitno vlado bo težko držati skupaj, v njej bo veliko egocentričnih oseb"

Predsednico NSi Ljudmilo Novak pa čudi, da vlade niso sestavili že prej, ob čemer je tudi kritična: "Govori se le o imenih in kako zrušiti sedanjo vlado, nič pa ne slišimo o programu, kaj bo delala naprej". Ob tem je predsednica NSi še začudena, da se je njena nekdanja koalicijska partnerica DL "odpovedala svojemu največjemu adutu". Šušteršič je namreč napovedal, da ne bo kandidat za finančnega ministra.

Predsednica NSi se tako sprašuje, kakšna bo gospodarska in finančna politika morebitne nove vlade in še, ali bo vse tisto, za kar si je sedanja vlada prizadevala, "postavljeno na glavo". Sicer pa je Novakova spomnila, da slovensko gospodarstvo že zdaj "vpije" in si želi, da bi začela prečiščena oz. slaba banka končno delovati. Če bo vse to "spet postavljeno na glavo", bo to slabo za Slovenijo in za njeno gospodarstvo, opozarja predsednica NSi.

Vodja poslanske skupine SDS Jože Tanko meni, da se v zadnjem času vse osredotoča le na to, ali "Janez Janša bo ali ne bo predsednik vlade". Pravi, da je žalostno, da se je politika tako ozko usmerila v tako majhno tarčo, v tem času pa ni bil izoblikovan noben program, kako naj država izide iz te situacije.

Tako je prepričana, da bodoči mandatar ne bo imel lahke naloge. "Na koncu namreč sprejemajo odločitve ljudje, v tem primeru predsedniki potencialnih partneric, ki so vsak posebej precej egocentrični. Zato bo to vlado zelo težko držati skupaj," ocenjuje Novakova.

Janša vidi le dva produktivna scenarija

Včeraj se je na aktualno sestavljanje nove vlade, ki bi izglasovala nezaupnico njegovi vladi, odzval tudi premier. V pogovoru za nacionalno televizijo je dejal, obstajata le dva "kolikor toliko produktivna možna razpleta politične krize". Po prvem bi se morale stranke dogovoriti o dokončanju nekih stvari, nato pa še, kdaj bi bil primeren čas za predčasne volitve. Drugi pa je, da naj "tisti, ki pravijo, da vlada nima večine, sestavijo drugo".

Janez Janša
Janez Janša FOTO: Miro Majcen

"Če trdiš, da vlada nima več večine, potem jo imaš sam. Treba je sestaviti alternativo, vložiti konstruktivno nezaupnico in ob tem predstaviti neki program. Ampak zdaj je minil že mesec in pol. Na plan so prišla različna imena potencialnih mandatarjev, vendar niti ena sama točka programa," je opozoril.

Levica po njegovem mnenju že tradicionalno dokazuje, da nima pozitivnega programa, da uspeva v boju za oblast, pa vedno ustvarja nekega sovražnika. "Ne združuje ljudi okrog tega, kar bi bilo treba narediti za to državo, ampak poskuša združevati svoje sile na podlagi nasprotovanja," meni Janša.

  • krovni2
  • PRALNI STROJ
  • SESALNIK
  • ČISTILEC
  • klima
  • tv
  • ura
  • skiro
  • kosilnica
  • krovni

KOMENTARJI (2797)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

KisloZelje333
22. 02. 2013 18.45
+1
kaki kekci, najprej jankovič, pa janša 3/4 slovencev pa še vedno slepo sled enemu ali drugemu pa hahahahhaha saj je že smešno, najbolje da si kislo zelje čimbolj s trdim delom poštima življenje, samooskrba itd...vi se pa znajte kakor veste in znate, ko vas bodo politiki do gat obrali, boste še kar eni za jankoviča (kučana) drugi za janšo?
25letluzerjev
22. 02. 2013 15.56
+1
Bravo mister jankovič, res nekaj dobrega za celo državo. podpisal bijanko menico. Za se zmešat od tega cinizma brez primere. Stranke pa že ploskajo, kako je dober ta naš od foruma 21 podpri tajkun-jankovič . Ali se ljudem ne bo dokončno zmešalo od te pokvarjene politike. Nimam več besed, nimam več volje in nimam več veselja živet v tej včasih krasni državici pod alpami. Še par jankovičev ( sicer ima že zelo izurjen pomladek ) naj pride in država bo dokončno ozdravljena- on ima rešitve- LE ZASE IN ZA SVOJ KLAN. Hvalabogu, da se na koncu za vse konča enako-2 m pod okradeno rušo.
pomagajmo.si
22. 02. 2013 10.14
+2
in da še zaključim moj predlog v tretjem nadaljevanju. Pokojninsko zavarovanje bo v Sloveniji še najteže preoblikovati. Iz prispevkov, ki se nam odtegnejo od plače za pokojninsko zavarovanje se izplačujejo pokojnine sedanjim upokojencem. Nič ni prihranjenega za naše pokojnine. Da se bo sistem sesul, ko ne bo več deset zaposlenih na enega upokojenca, ampak en zaposleni na enega upokojenca, so strokovnjaki vedeli že dolgo. A po vojni drugače nismo mogli začeti. Ne moremo niti sedaj vzeti pokojnin našim staršem, ki so prav tako kot mi, vso delovno dobo plačevali visoke prispevke za pokojninsko zavarovanje. Obenem pa ne moremo iz plače, ki komaj zadostuje za (previsoke) položnice in hrano (pri tej je potrebno že varčevati), plačevati še dodatnega pokojninskega zavarovanja, da bo res za našo pokojnino nekoč. Govorimo o povprečni slovenski družini, žal. Poskusimo se torej raje učiti od Novozelandcev, namesto da poslušno ubogamo ukaze EU, ki je več kot očitno v rokah bank in farmacije. Ustvarimo samostojno državo, ki si bo svojo hrano pridelovala sama ekološko. Za to potrebujemo svoja avtohtona semena, ker so semena multinacionalk genetsko spremenjena ne samo tako, da so jalova, ampak tudi tako, da ne uspevajo brez umetnih gnojil in strupenih škropiv. Večino prihodka bomo zaslužili s turizmom, ko bodo ljudje iz zastrupljenih sosednjih držav k nam hodili na očiščevalne počitnice in rehabilitacijo. Poglejte si članek v zadnji Jani, kako živijo ljudje v pokrajinah s stoletniki. Zjutraj se zbudijo, ko se zbudijo, ne nasilno s pomočjo budilk. Zajtrkujejo, kar so sami pridelali. Potem delajo na soncu na svojem vrtu. Si skuhajo kosilo iz doma pridelane zelenjave. Mineštre s stročnicami. Po kosilu gredo spat. Potem spet delajo na soncu (ravno zaradi pomanjkanja sonca tako zbolevamo!). Zvečer pa se družijo s prijatelji in se zabavajo. Izmenjava energij med ljudmi je nekaj drugega, kot buljenje v televizor ali računalnik. Če si pridelaš svojo hrano in imaš majhno dobro izolirano hiško, katero ogrevaš s soncem (okna na jug) in svojimi drvi, v resnici potrebuješ zelo malo denarja in si lahko privoščiš polno, svobodno in srečno življenje. Samo če se ne pustiš prej zasužnjiti bankam s krediti, za katere moraš potem delati cele dneve in ne moreš izstopiti. Stomilijonsko "dokapitalizacijo" za banke raje porabimo za nakup majhnih lesenih hišk, poljedelskega orodja in domačih semen in to postavimo na državnih zemljiščih ter vsaki hiški dodelimo dovolj velik vrt okrog hiške, ter tako pomagajmo brezposelnim za nov začetek. Vsak potem prevzame skrb za ohranjanje določenega semena (eden to vrsto koruze, drugi določeno vrsto krompirja, solate, peteršilja ...). Vsak lahko dobi dve ali tri kokoši in kozo. Sčasoma bi lahko zmanjšali podporo za brezposelne in raje financirali brezplačno hiško in vrt ter možnost priučitve določene obrti. Na lokalnih tržnicah pa bi ljudje lahko prodajali in izmenjevali viške pridelkov. Na ta način bi si lahko privoščili osamosvojitev. EU nas bo poskusila na vse načine kaznovati, če ne bomo sprejemali zakonodaje po nareku bank (krute izvršbe, deložacije in potem prodaje našega premoženja po polovični ceni - ali farmacije - prepoved prodaje zelišč in posedovanja avtohtonih semen - in tudi preživeli prehod, ko bi od plač nenadoma pričeli plačevati le še dohodnino. Ko bi se moral državni aparat torej zelo zmanjšati, ko ne bo več imel kaj preknjiževati in sestavljati tisočih poročil za EU in zapletenih vlog za črpanje sredstev iz EU, katera smo prej itako vplačali v skupno blagajno.
nightangel
22. 02. 2013 12.21
+1
Res bi nas to lahko rešilo,a se bojim,da je to samo klic vpijočega v puščavi,saj dobrih predlogov pri nas nihče ne upošteva,sploh,če nisi na kakšnem visokem položaju,v kakšni stranki,tem pa se tako ali tako fučka,kaj bo z malim človekom.
pomagajmo.si
22. 02. 2013 09.14
+3
škoda, bila sem predolga in najboljši del komentarja je izginil. Škoda, da sistem pred tem tega ne opozori. Navedla sem primer Nove Zelandije, ker ima le še enkrat več prebivalcev kot Slovenija (ne moremo se primerjati z Avstralijo, ker ima že zaradi svoje velikosti čisto drugačne možnosti postavitve sistema), obenem pa (mogoče ravno zaradi dolgoletne vladavine ženske?) prijazno socialno državo. Pri tem, da pri isti bruto plači (strošek podjetja) zaposleni dobi še enkrat višjo neto plačo. Iz te se potem sam odloči, katero zdravstveno zavarovalnico bo izbral. Te se borijo na trgu in temu primerne so tudi cene. Ponudijo pregledno zloženko, tako da človek točno ve, kaj bo imel krito z določeno premijo. Za znesek našega dodatnega zavarovanja dobiš tam že kar lep paket celotnega zavarovanja. Del plače lahko namenijo varčevanju za šolanje svojih otrok, če jih imajo. In jim potem izberejo prijazno šolo. Tudi te se namreč borijo na trgu in se zato kosajo, katera bo ponudila bolj prijazno in vzpodbudno okolje, kjer bodo otroci najbolj napredovali. Govorilne ure so ob sedmih zvečer. Medtem ko so pri nas do pol petih (naj vsakič vzamemo dopust, ker delamo do petih ali pol šestih uro stran?) in najprej te zasujejo z jamranjem, kako nemogoči so otroci in kako jim je vse odveč. Če je otrok neuspešen, je to samo zato, ker ga starši doma ne naučijo. Nasprotno na Novi Zelandiji poudarjajo samo uspehe otroka ter svetujejo, kako bi lahko izboljšal še področja, kjer bi lahko bil še boljši kot je. Pouk je od devetih do pol petih, vmes imajo otroci tudi uro za učenje in domače naloge ali branje knjig. Tako niso prepuščeni sami sebi celo popoldne kot pri nas. Pokojninsko zavarovanje. Ker jim ga ne odtegne že država s prispevki, se sami odločajo, kako bodo varčevali za pokojnino. Nekaj vplačujejo v pokojninski sklad, večinoma pa kupijo nepremičnino, katero odplačajo do pokoja in je potem najemnina iz te nepremičnine njihova pokojnina. In še otrokom kaj zapustijo, da ne pričnejo iz nič. Od plače se odtegne le dohodnina, iz katere država potem krije le osnovno brezplačno zdravstvo (v primeru nesreč in ko je ogroženo življenje), brezplačne šole za najrevnejše in socialne pokojnine za tiste, ki si svojih niso uspeli privarčevati in nimajo svojega imetja, od katerega bi lahko živeli (vsaj z oddajanjem). A socialna pokojnina je res samo za preživetje, dvestopetdeset Eurov ali nekaj takega. Ker ni ogromnih prispevkov za zdravstveno in pokojninsko zavarovanje pri plačah, je trg dela povsem prost. Delavca ni potrebno prijavljati in predprijavljati z zapletenimi M obrazci, ni potrebno plačevati gore državnih uslužbencev, ki vse te obrazce obdelujejo, knjižijo, usklajujejo in preknjižujejo številne podračune prispevkov in podobno. Podjetje lahko zaposli samo za dve uri dnevno ali samo za en teden kogarkoli, potrebuje le njegovo davčno številko, da ob plači odvede dohodnino. Tako že večina dijakov po šoli nekaj dela, da si zaslužijo svoj denar. Zvečer zlagajo blago na policah v veletrgovinah in podobno.
OtabE
22. 02. 2013 09.48
+2
resslovenka
22. 02. 2013 09.13
+1
G. Tanko? Kakšen program pa ponujate vi? Mislim v naše dobro. Arogance obnašanja predstavnikov dotične stranke se ne da več prenašati. V vseh ozirih. Saj veste, ljudje smo država, ne vase zagledani posamezniki. Je to težko sprejeti?
svetaKrava
22. 02. 2013 09.00
+3
komaj čakam, da nam s. koreja posodi denar po nizki obrestni meri za projekte investiranj v javno upravo oz. njihove plače! ker drugih investicij ne bo! pol pa bo šel razvoj in BDP v nebo, saj tako trdijo ekonom piskri ala mencinger! škoda, da to mišljenje ne velja še za gospodarstvo. kako dobro bi šele nam tedaj bilo v SLO;) a to pa ne, le kdo bi potem delo za kredite!? no, saj še mogoče, kakšni 2.leti, pol pa se nam pridružite v razmerah gospodarstva, juhu. kar tako dalje
resslovenka
22. 02. 2013 09.18
Če se ne bi tako vehamentno kradlo, uničevalo podjetja, ne cele sisteme, bi bila Slovenija res lahko druga Švica. Vse predizpozicije je imeal za to. BDP ne bi bil vprašljiv, javna uprava pa ne garjava ovca. Ker bi bilo dovolj za vse.
pomagajmo.si
22. 02. 2013 08.50
+5
Nas navadne državljane, ki ne vidimo razlike med političnimi programi (vsi obljubljajo boljše življenje) zanima le, če bo kdo podprl stečaj NLB po modelu Islandije. Da vemo, koga podpreti. Vse ostalo je brez veze. Živa NLB in slaba banka (beri vse slabe kredite poplačamo davkoplačevalci) oziroma žive državne banke ostajajo luknja za metanje našega denarja brez dna. Nikoli ne bo začela dajati posojil malim podjetjem, ki posojil nimajo še s čim zavarovati, imajo pa poleg tujih vlagateljev največji potencial postopoma zaposliti nezaposlene in potegniti državo iz krize. Poglejte, kaj se je zgodilo v Angliji: ko so banke "dokapitalizirali" z dodatnim tiskanjem denarja, te niso pričele dajati posojil malim podjetjem, ampak so se pričele braniti depozitov (negativen vpliv na varčevanje ljudi), ker imajo že preveč denarja. Državna banka je v prid le vladajoči politiki, ki ji potem ukazuje, kateri projekt naj financira - projekt, kateri je očitno tako slab, da ga banke v zasebni lasti ne želijo podpreti. Vrnemo ta kredit kasneje pa davkoplačevalci. Na trgu imamo že dovolj tujih bank, kjer lahko dobimo posojila pod enakimi pogoji, kot nam naj bi jih nekoč ponudila NLB (če ji damo spet nekaj sto milijonov), ker imajo denar. Dajmo teh nekaj sto milijonov raje za orodja in avtohtona semena in ponudimo brezplačno obdelavo vrtov nezaposlenim. In podprli bi vlado, v kateri bi bili samo pravi strokovnjaki, vsak za svoje področje, izbrani na podlagi strokovnosti. In ljudje, ki imajo vizijo, kako bi se Slovenija izvila iz primeža mednarodnega bančnega in farmacevtskega lobija, kot sta Anton Komat in Dejan Židan. Pričnimo obdelovati svojo zemljo, naredimo ekološko državo, kjer bomo večino prihodka ustvarili s turizmom, ko bodo k nam na očiščevalne počitnice hodili iz drugih zastrupljenih držav. Cerkev naj svoja polja ponudi v brezplačen najem vrtičkarjem - ljudem, ki so brez dohodkov. Financira naj se iz na novo ustanovljenega cerkvenega davka. V Švici na primer vsak vernik sam odloča, če in kateri cerkvi bo plačeval davek (poseben prispevek od plače). Doslej so se bančnim in farmacevtskim lobijem še vsi naši politiki ponižno udinjali in sprejemali zakone, ki prepovedujejo prodajo zelišč, hranjenje lastnih avtohtonih semen (da omogočimo Monsantu, da bodo na trgu samo še njihove rastline, ki ne tvorijo semen in bomo postali povsem odvisni od nakupa njihovih semen vsako leto), pridelavo lastne zelenjave in sadja, ne sme se več navajati zdravilnih snovi in vitaminov v naravnih dodatkih (vprašajte Sanjo Lončar) ... vse samo, da bi bili ljudje še bolj bolni in bi farmacija lahko na veliko prodajala svoje kemikalije. Kjer pa smejo navajati umetne vitamine. Zdravstvo in šolstvo. Naše plače so verjetno najbolj obdavčene plače na svetu. Obenem pa že leta ne moremo koristiti brezplačnega zobozdravnika (čakalna doba šest mesecev), sesuva se zdravstvo, nezadovoljni smo z učitelji, ki že itako dealjo samo samo od osmih do enih, obenem pa še izsiljujejo plače, za katere sedaj nimamo več toliko denarja. Zakaj ne bi zmanjšali prispevkov od plač ter skrčili državno zdravstvo in šolstvo na minimum. Javno zdravstvo bi bilo brezplačno le v primeru nesreč in urgentnih stanj, ko se rešuje življenje. Ne govorim o utopiji, ampak o primeru Nove Zelandije. Ker bi nam od plač ostalo toliko več, pa bi si vsak omislil zavarovanje po meri v ponudbi različnih zdravstvenih zavarovalnic. Na Novi Zelandiji ti zavarovalnice na primer ponudijo pregledno zloženko, kjer točno izbereš, kaj želiš imeti krito in za to plačuješ točno določeno mesečno premijo. Nič podobnega našim "dodatnim" zdravstvenim zavarovanjem, katere plačujemo še poleg ogromnih mesečnih prispevkov od plač, kritega pa imamo iz obojega skupaj čedalje manj, dobiček si razdeli pa na primer uprava Vzajemne. Sin je kljub dodatnemu zavarovanju moral plačati za pregled, ko je imel težave s srcem. Sestre se zaklepajo (vrata s slepimi kljukami), da niti do njih ne moreš, ko prideš v čakalnico. Na ultr
KisloZelje333
22. 02. 2013 08.35
+3
bog (pa ne tisti, ki ga opeva rkc, vatikan in podobno sranje) daj prosim slovencu malo pameti v glavo, da ugotovi da je levo=desno, kučan, janša ni razlike, največje barabe v sloveniji, ok morda je res kučan hujši ampak v čem pa janša zaostaja? Saj nam je čisto zjeb. državo, vodi represijo, obnaša se kot diktator...tudi če je manj nakradel kot kučan, še vseeno je za na smetišče zgodovine, levičarji, saj vas razumem, po eni strani....proti vatikanu, rkc itd..to mate super pošlihtano ampak kdo vodi levico? Jankovič, kučan, zemljarič...ljudje z milijardami na cipru, no ampak kaj vam jaz govorim, vi še rabite kakih 5-10 let da dojamete čisto enostavna dejstva ampak ja, žal nimate veliko v glavi, ne smem vam zamerit. Lp hahaha koliko minusev sem spodaj prejel. pravjo jankovič ni janša, če je kdo kaj čez jankoviča rekel, pustimo vse tiste nakradene milijone, da bodo stožice in stvari, ki jih je ta "super podjetnik" naredil odplačevali še naši pravnuki, pustimo to....on je proti janši in zato ga podpiramo ane ljubljančani pa še se najdejo ovčke po sloveniji, LJUDJE KAJ VAM NI JASNO, MI LAHKO PROSIM NEKDO RAZLOŽI, KDAJ BOSTE DOJELI DA SO VSI ISTI? OBNAŠATE SE KOT DA NE VESTE DO 3 PREŠTET, MALCE PAMETI V ROKE NO!
prašek
22. 02. 2013 08.02
+2
Samooklicani je odpoklicani !☺
prašek
22. 02. 2013 07.54
+4
A bo Janša zdaj utegnil hodit na sodišče ????
korintos1
22. 02. 2013 07.55
+4
Po tem kako pogosto ga bodo rabili si naj tam vzame apartma!
scernig
22. 02. 2013 07.51
+4
Kdo od političnih strank je sploh kredibilen?Vsi poslanci zagovarjajo svoje liderje.Kimovcev v tem trenutku res ne potrebujemo!!!....Upam,da se pokažejo novi obrazi s programom, kako iz krize?Bojim pa se,da bodo vse skupaj na hitro speljali,da ne bo niti časa za nove obraze!!!
prašek
22. 02. 2013 07.53
+4
Zato pa pravim , naj Bratuškova prevzame za pol leta , potem pa volitve ! Naj naplavi kakšno novo politično stranko ........
korintos1
22. 02. 2013 07.50
+4
Samo ta Jankovič je že od vsega začetka pred Janšo!
korintos1
22. 02. 2013 07.49
+6
Se mi pa zdi da so eni desničarji spoznali da nas levičarjev ne motijo oni ampak Janša, skorumpirani po KPK in pokvarjen po duši.
prašek
22. 02. 2013 07.47
+5
Sicer pa , na misel mi pride samo ena misel ; Mi smo pripravljeni , Alenka požen !!!!!
prašek
22. 02. 2013 07.50
+4
korintos1
22. 02. 2013 07.45
+2
SDS ne se bati nove začasne vlade, teh nekaj mesecev bo hitro minilo, sodišča bodo pričela delati s polno paro, potem pa spet na volitvah zmagate ker volivci imajo zelo radi lopove in skorumpirance!
MICLA
22. 02. 2013 07.39
-4
ali ni ta poštenjak nedavno dejal če odstopi je priznal krivdo v goljufanju in kraji,če pridejo na vlado sedaj ti odpadki iz drugih strank se vam bo cedilo med in mleko ,kako ste naivni.
korintos1
22. 02. 2013 07.41
+5
Janšetu več med in mleko ne bosta tekla, navadna raja itak tega nima!
resslovenka
22. 02. 2013 09.08
Micla Ne pretiravaj. Dosti in preveč imamo posmehovanja, podcenjevanja in prepričevanja kako da je stranka SDS s svojim g. predsednikom edina zveličavna, ki dela dobro v korist vseh. Kakšen med in mleko, še kruha dosti ljudi ne more kupit vsak dan. Da o množici brezposelnih, ki nimajo vplivnih očetov, stricev, mam, tet ... , ki bi jim pomagali do zaposlitve , sploh ,ne govorim. Enostavno je potrebno prekiniti s tako prakso. Najbolj poniževalno je pa to, da se nam dobesedno "režijo v ksiht"!
K1ssMyAss.
22. 02. 2013 07.37
+2
TAKOJ SPREMENITI 11., 12. in 13. člen ZAKONA O DAVKU NA NEPREMIČNINE!!!! TAKOJ UVESTI CERKVENI DAVEK, KI GA NAJ PLAČUJEJO VERNIKI!
korintos1
22. 02. 2013 07.34
+2
Saj trojček nebo s tem zadovoljen, samo ponudbo imajo, Janša pa naj prične pospravljati svojo razmetano pisarno-vlado.
SlovenijaNaprej
22. 02. 2013 07.33
+0
Janša ne bo rušil vlade.. rešil se bo problemov,protestov, zmerjanja po medijih, ne bo več odgovoren za SLO in se posvetil lepi ženi...in vlekel lepo poslansko plačo... koristil milijone iz orožraske afere in Patrije :), vi boste pa še naprej navadni zavedeni volilci, z medijsko opranimi možgani...ker za vas je resnica le tisto, kar vam levi mediji napišejo...
korintos1
22. 02. 2013 07.36
+3
To bi že lahko storil, pa po politično odgovornosti bi to že moral storiti pred mesecem dni, vendar on ne pozna politične odgovornosti in poštenja.
korintos1
22. 02. 2013 07.37
+4
Nekaj let pa bo tudi mlado ženo zapustil ker ima neki opravek na Dobu!
prašek
22. 02. 2013 07.37
+3
Problemov bi bil rešen že , če bi pošteno delal na volitvah !
SlovenijaNaprej
22. 02. 2013 07.39
+1
za JJ je rešitev opzicija, takojšne volitve bi bile za njega težava....po polleta ali letu, ko bo levica zaradi težav vsa popljuvana in ko bodo sodišča zavrnili vse obtožbe na račun JJ (kar se bo 100% zgodilo) in upajmo, da bodo SDS in PS spremenili volilni sitem , a ne bo več majhnih drekarskih strank, bomo lahko normalno volili program ne pa ideološka jajca...
korintos1
22. 02. 2013 07.42
+3
Za pol leta bodo volitve in bomo videli! Je pa to juho tvoj Janša sam skuhal, ker je mislil da je Bog št.2!
SlovenijaNaprej
22. 02. 2013 07.43
-2
Bomo videli... bodo sodišča svoje ugotovila...
prašek
22. 02. 2013 07.44
+2
He, he, korintos , on misli da je Bog no.1
korintos1
22. 02. 2013 07.46
+2
korintos1
22. 02. 2013 07.46
+3
oprosti prašek, nisem vedel da je tudi že boga št.1 prehiteval! Hahaha
mamaMilka
22. 02. 2013 07.54
+3
Joj naprej, si naiven, JJ je preveč častihlepen, da bi se šel poslančka.... On mora bit VODJA, *
K1ssMyAss.
22. 02. 2013 07.32
+5
Najlepši trenutek včerajšnjih soočenj je bil, ko je Korl rekel Ljudmili PA PEJD, ODSTOPI..... Korl, bravo!
korintos1
22. 02. 2013 07.43
+1
resslovenka
22. 02. 2013 09.21
No res, Karli ji je lepo povedal. Kdo jo zadržuje? Težko verjamem, da bo NSI v naslednji vladi.