Ljubljana, 22. 01. 2014 22.16 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 3. krogu drugega dela evropskega pokala ugnali turški Banvit (84:80) in ohanili možnosti za napredovanje v zaključni del tekmovanja. Dražen Bubnić je dosegel 18 točk.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v tretji tekmi drugega dela evropskega pokala gostili turški Banvit. "Banvit je dobra ekipa z izjemnimi posamezniki, ki veliko stvari rešujejo v napadu ena na ena. Imajo tri izvrstne temnopolte ameriške igralce na katere moramo biti še posebno pozorni, Davisa pod košem, Meijo na položaju dvojke in krila ter Rowlanda na položaju organizatorja igre. Vsi ostali igralci so se tudi odlično vklopili in resnično funkcionirajo kot prava ekipa. Nam je to zadnja priložnost, da bi z zmago ostali v igri za napredovanje v zaključne boje," je pred dvobojem razmišljal strateg Ljubljančanov Aleš Pipan, ki na zelo pomembnem obračunu ni mogel računati na izkušenega Jakova Vladovića, pred dvobojem pa je bil vprašljiv še nastop Deividasa Gailiusa.

Cedric Jackson
Cedric Jackson FOTO: Damjan Žibert

Zmaji so v dvoboj krenili odločno, tekmecu hitro pokazalo, da jih zanima le zmaga, a vodilna zasedba turškega prvenstva se je počasi vračala v dvoboj in začela nizati prednost. Po koncu prve četrtine je znašala 6 točk (26:20), do izteka prvega polčasa pa so uspeli gostitelji izid poravnati (44:44). V drugi del dvoboja so nekoliko bolj odločno krenili varovanci Dimitriosa Itoudisa, ki so si uspeli pred sklepnim delom dvoboja priigrati štiri točke naskoka. Prednost so zmaji uspeli hitro izničiti, rezultat pa je bil poravnan na 70 in kasneje na 73. Gostje so zanimivo, prvo trojko dosegli šele pet minut pred iztekom igralnega časa, a ta ni bila usodna za gostitelje.

Ti so namreč še naprej držali priključek s trenutno najboljšo zasedbo turškega prvenstva in minuto pred koncem vodili za točko (77:76). Sledil je napad domačinov, Nebojša Joksimović pa je odigral pod obroč, kjer so gostje naredili prekršek nad Alenom Omićem. Ta je imel 37 sekund pred koncem dva prosta meta, oba zgrešil, a Dražen Bubnić (18 točk) je pobral odbito žogo in zadel. Za nameček je Banvit poceni zapravil naslednji napad, zmaji pa so se 20 sekund pred koncem odlepili na +5, ob koncu pa zmagali s 84:80.