Ljubljana, 23. 03. 2014 19.08 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 25. krogu lige Aba premagali Krko s 65:57. Najboljši strelec obračuna je bil Alen Omić, ki je dosegel 18 točk, 17 jih je k zmagi Ljubljančanov prispeval Dino Murić.

Košarkarji Krke so doživeli štirinajsti poraz v ligi Aba in si tako precej zmanjšali možnosti za osvojitev sedmega mesta, ki prinaša nastop v evropskem pokalu v prihodnji sezoni. Neigranje Eda Murića ter le nekaj minut Sanija Bečirovića je bil za Novomeščane prevelik handicap proti motiviranim Ljubljančanom, ki so prvič v sezoni zabeležili tretjo zaporedno zmago. Žal ima ta le prestižni značaj, saj zeleno-beli že nekaj časa nimajo možnosti za vidnejši dosežek v regionalnem tekmovanju.

Varovanci trenerja Aleša Pipana so zmagali navkljub katastrofalnemu izvajanju prostih metov (30%) in še slabšemu za tri točke (16%). So pa bili zato veliko bolj borbeni, predvsem pa močnejši pod obročema (39:47). S petimi skoki v napadu v zadnji četrtini, skupno kar 17, so do odločilne prednosti prišli v zadnjih štirih minutah. Nebojša Joksimovič je zadel trojko za 57:51, Alen Omić (18 točk) pa je položil za 59:51 dobri dve minuti pred koncem. Krka se je vrnila v igro z dvema zaporednima trojkama (59:57), toda Dino Murić (17 točki, 13 skokov, indeks 29) je v zadnji minuti poskrbel, da sta točki ostali v Stožicah.

Union Olimpija - Krka 65:57 (16:19, 18:12, 13:14, 18:12)
Omić 18, Murić 17; Buljan 16, Klobučar 15.