London, 16. 09. 2013 13.45 |

Na svetovnem prvenstvu v triatlonu v Londonu je najboljša slovenska tekmovalka Mateja Šimic osvojila 30. mesto. Naslov prvakinje je osvojila domačinka Non Stanford, druga je bila Irka Aileen Ried, tretja pa Avstralka Emma Moffatt.

Mateja Šimic je po 1,5 kilometra plavanja, 40 kilometrih kolesarjenja in desetih kilometrih teka v cilj pritekla s štirimi minutami in desetimi sekundami zaostanka.

Slovenska reprezentanca je v Londonu prišla do odličja, zanj je poskrbel mlajši član Matija Meden, ki je bil v akvatlonu (plavanje in tek) bronasti. Jaka Kaplan je dopolnil uspeh s petim mestom. V petek je paratriatlonec Alen Kobilica zasedel četrto mesto, za stopničkami pa je zaostal osem sekund.