Stockholm, 28. 09. 2014 10.16 |

Predzadnja dirka speedwayske serije Grand Prix na stadionu Friends Arena v Stockholmu je postregla z zmago Poljaka Jaroslawa Hampla, drugo mesto si je po dirki premora zaradi poškodbe privozil ameriški veteran Greg Hancock, tretje pa je pripadlo drugemu Poljaku Krzysztofu Kasprzaku. Matej Žagar je bil peti, a je dobil novih 12 točk za SP.

Žagar se je v polfinalne vožnje uvrstil kot tretji iz rednega dela dirke, saj je tam zbral 11 točk. V loteriji polfinala pa se mu ni uspelo prebiti na prvi dve mesti, zato se je moral na koncu zadovoljiti s kljub vsemu odličnim petim mestom. Ker pa je bil tokrat za kar šest točk boljši od Danca Nickija Pedersena, se je v skupnem seštevku zavihtel na četrto mesto. Pred zadnjo dirko, ki bo čez 14 dni v poljskem Torunu, ga do bronaste medalje SP in tretjega mesta, ki ga trenutno drži lanski prvak Britanec Tai Woffinden, tako ločijo le še tri točke. Žagar je dirko pričel z drugim mestom, pred drugo vožnjo je kar dvakrat zamenjal motor, a je po slabem startu z borbo izvlekel vsaj eno točko. Ko je po še enem drugem mestu, premagal ga je končni zmagovalec Hampel, imel v rokah pet točk, a si še vedno ni mogel oddahniti. V zadnjih dveh nastopih pa si je nato rutinirano privozil dve zmagi in se brez težav uvrstil v zaključne vožnje.

Zmagovalec dirke, lanski podprvak Hampel, je po katastrofalni sezoni dobesedno eksplodiral in si na največje presenečenje vseh poznavalcev privozil maksimalni izkupiček točk, kar ga je katapultiralo med najboljšo osmerico. Pred to dirko je še vse kazalo, da se bo po mnogih letih moral posloviti od dirkanja med najboljšimi, saj je bil na zanj izjemno skromnem 14. mestu. V Torunu se obeta hud boj, tako za medalje kot za osmerico "preživelih" v seriji SGP. Hancock (125 točk) za svoj tretji naslov prvaka potrebuje deset točk, za preostali dve medalji pa se prerivajo Kasprzak (115), Woffinden (112), Žagar (109) in Pedersen (107).

1. Jaroslaw Hampel (Pol) 21, 2. Greg Hancock (ZDA) 15, 3. Krzysztof Kasprzak (Pol) 11, 4. Chris Holder (Avs) 13, 5. Matej Žagar (Slo) 12, 6. Andreas Jonsson (Šve) 12, 7. Fredrik Lindgren (Šve) 9, 8. Tai Woffinden (VBr) 7 ...