Zmaga za Udriha, Dragićev Phoenix klonil proti Miamiju

Memphis, 10. 12. 2014 07.46 |

V košarkarski ligi NBA sta nastopili obe ekipi s slovenskimi igralci. Beno Udrih se je z Memphisom v domači dvorani veselil zmage proti Dallas Mavericks s 114:105. Goran Dragić s soigralci pa v Phoenixu ni našel načina za zmago proti gostom iz Miamija. Ti so zmagali s 103:97.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Zelo razpoložen je bil tokrat Beno Udrih, ki je na parketu preživel 16 minut, v katerih je dosegel 10 točk, vpisal pa tudi po štiri skoke in podaje. Med drugim je Udrih slabe tri minute in pol pred koncem dosegel pomemben koš za vodstvo Memphisa s 103:99. Pri zmagovalcih je bil s 30 točkami najbolj učinkovit Marc Gasol, prav toliko pa jih je na nasprotni strani dosegel Chandler Parsons.

Gasol, v zadnjih sekundah so mu gledalci v FedExForumu v Memphisu vzklikali MVP (najkoristnejši igralec), je skupaj z Zachom Randolphom, ta je 17 točkam dodal 13 skokov, dominiral v raketi. Grizliji so teličke tam nadigrali z 52:26, ob tem pa so izgubili zgolj pet žog.

Po tekmi razočaranja ni mogel skriti nemški zvezdnik Dallasa Dirk Nowitzki: "Borili smo se, toda prejeli čisto preveč košev. Sto štirinajst smo jih prejeli proti ekipi, ki je počasnejša. To je preveč."

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Goran Dragić je Phoenixu dosegel 16 tičk, po štiri podaje in asistence ter tekmecem enkrat ukradel žogo, s čimer je izpolnil svoj delež. Manj natančen je bil Ljubljančan v končnici, ko je zgrešil kar nekaj metov. Junak tekme je bil gostujoči igralec Chris Bosh s 34 točkami, pri Phoenixhu jih je 25 dosegel Marcus Morris, 19 pa Grerald Green.

"Čeprav je bila to naša četrta tekma v petih večerih, nismo razmišljali jasno, posebej ne v zadnji četrtini. Moraš razmišljati, ko si utrujen, da se priključiš. Tega nismo bili zmožni," je po tekmi razložil trener sonc Jeff Hornacek.

Cleveland je na krilih LeBrona Jamesa, ki je dosegel 35 točk, s 105:101 premagal Toronto, blestel pa je tudi Kobe Bryant, ustavil se je pri 32 točkah, ki je pomagal Los Angeles Lakers do šeste zmage v sezoni, jezerniki pa so z 98:95 premagali Sacramento.

Utah je presenetil San Antonio, zmagal je s 100:96, še slabše pa je šlo New Yorku, ki je s 93:104 klonil proti New Orleansu, za kratkohlačnike pa je to že deveti zaporedni poraz. Oklahoma je s 114:101 odpravila Milwaukee, Portland je bil z 98:86 boljši od Detroita.

Memphis Grizzlies - Dallas Mavericks 114:105
Phoenix Suns - Miami Heat 97:103
Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 105:101
Detroit Pistons - Portland Trail Blazers 86:98
New Orleans Pelicans - New York Knicks 104:93
Oklahoma City Thunder - Milwaukee Bucks 114:101
Utah Jazz - San Antonio Spurs 100:96
Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 98:95