Široki Brijeg, 10. 12. 2012 21.57 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 12. krogu regionalne lige ABA gostovali pri tradicionalno neugodnem Širokemu Brijegu. Po velikanskem zaostanku ob koncu tretje četrtine je četi Saša Filipovskega uspela velika vrnitev, ob koncu pa so se veselili zmage s 83:80.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so se na gostovanje k Širokemu odpravili primerno samozavestni, potem ko so v zadnjem domačem evroligaškem obračunu premagali ruski Himki. In začetek je bil sila poleten, razigrana sta bila Jaka Blažič in Klemen Prepelič, slovenski podprvak pa je kazal zobe neugodnemu tekmecu. Po koncu prve četrtine je bil izid 21:17 za slovenske predstavnike v regionalni konkurenci, druga četrtina pa se je končala z 22:22, tako da so imeli zeleno-beli pred nadaljevanjem štiri točke naskoka.

Jaka Blažič je bil z 31-imi doseženimi točkami najučinkovitejši igralec večera.
Jaka Blažič je bil z 31-imi doseženimi točkami najučinkovitejši igralec večera. FOTO: Aljoša Kravanja

A to očitno ni bila primerna spodbuda za drugi del dvoboja, saj je četa Saša Filipovskega popolnoma odpovedala in tekmec je to dodobra izkoristil. S skromno obrambo in brezidejno igro v napadu so Širokemu dovolili, da se je rezultatsko odlepil, tretjo četrtino pa dobil s kar 18 točkami razlike (27:9). Slovenski evroligaš se je v letošnji sezoni nekajkrat že pobral po skromni četrtini, na gostovanju v Širokem Brijegu pa smo bili vnovič priča podobnemu scenariju. Blažič je ob lovljenju zaostanka izkoristil štiri proste mete, ki jih je imel po osebni in nato še tehnični napaki Darka Planinića, pri izidu 71:67 pa so imeli Ljubljančani še žogo s strani, a koša niso dosegli.

Kljub vsemu so tri minute pred koncem še bolj "grizli" v obrambi in po trojki Blažiča, nato pa še Jana Močnika, ujeli tekmeca na 73. Do izteka igralnega časa sta preostali še dobri dve minuti igralnega časa. Zmaji so odigrali dovolj zbrano, da so še enkrat izenačili, in sicer na 76. Aron Baynes je za ljubljansko vodstvo zadel 34 sekund pred koncem (77:76), nato pa se je začela nervozna končnica, v kateri sta se ekipi izmenjevali v metanju prostih metov, uspešnejši, predvsem pa bolj zbrani pa so bili zmaji (83:80).

Široki Brijeg – Union Olimpija 80:83 (17:17, 39:41, 66:50)