Zmaji v izdihljajih tekme zlomili odpor Dornbirna

Ljubljana, 16. 12. 2012 19.58 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so na tekmi 31. kroga lige Ebel premagali Dornbirn s 4:3. Zmagoviti gol za gostitelje je 48 sekund do konca tekme zabil Žiga Pance.

Žiga Pance je bil junak tekme z dvema goloma in podajo.
Žiga Pance je bil junak tekme z dvema goloma in podajo. FOTO: Miro Majcen

Ljubljanski hokejisti so v prejšnjem krogu dosegli lepo zmago, saj so po borbeni in nepopustljivi predstavi strli Gradec, ki je na lestvici pet mest pred njimi. Gledalci pa so se razveselili tudi vrnitve NHL-ovca v ljubljanski ekipi Jana Muršaka po krajši odsotnosti zaradi poškodbe ter povratnika k zmajem Andreja Hebarja. Ljubljančani so imeli danes priložnost, da uspeh proti Gradcu še nadgradijo proti Dornbirnu in se mu oddolžijo za tesen poraz na prvem dvoboju v Tivoliju. Na koncu so kljub številnim zapravljenim priložnostim domači tesno zmagali.

Začetek sicer ni bil najboljši. Ob prvi prednosti igralca več so gostje uspešno napadli in plošček je po strelu iz bližine končal za hrbtom Jerryja Kuhna. V nadaljevanju so pritisnili zmaji, vendar učinka ni bilo, lepe priložnosti pa so si pripravili Žiga Pance, Ken Ograjenšek in Muršak. Gostje so imeli nato še dvakrat igralca več, a se izid ni spremenil. Zato pa so se domači navijači razveselili v 17. minuti, ko je sodnik že dvignil roko za prvo izključitev na strani Dornbirna, a je domače moštvo v nadaljevanju akcije prek spretnega Kevina de Vergilia prvič premagalo Patricka Desrochersa.

Trener Olimpije Bojan Zajc
Trener Olimpije Bojan Zajc FOTO: Damjan Žibert

Druga tretjina je bila za domače tretjina izgubljenih priložnosti. Kar dvakrat, najprej minuto in pol, pozneje pa polni dve minuti, so imeli na ledu dva igralca več, vendar niso sestavili nobene nevarne akcije, s katero bi ogrozili Dornbirn. Za nameček je Muršak v 34. minuti zadel prečko, Chris d'Alvise pa v zadnji minuti, znova ob neučinkovitem "power-playu" zmajev, zgrešil prazen gol. Dornbirn pa je svojo edino priložnost ob igri 5-4 izkoristil že po osmih sekundah in povedel z 2:1, na srečo zmajev pa so zadeli vsaj, ko so bile moči na ledu izenačene; v 29. minuti je Žiga Pance hiter prodor kronal z natančnim strelom pod prečko in poskrbel za 2:2.

Podobno je bilo v zadnjem delu, saj so zmaji narekovali ritem in bili boljši, toda tudi zelo neučinkoviti. Zapravili so še dve številčni prednosti, svojo premoč pa so vendarle kronali z lepim zadetkom Mihe Verliča v 45. minuti. A ker je gostom kljub podrejenemu položaju uspelo ostati blizu, tudi izenačenje po slabem posredovanju obrambe ni bilo presenečenje, se je v 52. minuti za domače vse začelo znova. Ko se je že zdelo, da bodo odločili podaljški, pa so domači – spet ob številčni prednosti – le zadeli, potem ko se je po strelu Žige Panceta plošček srečno od tekmecev odbil v mrežo.

Ljubljančani bodo imeli zdaj do naslednje tekme teden dni časa, saj so petkov dvoboj 32. kroga s Celovčani prestavili na začetek januarja, ko bodo na bežigrajskem stadionu izvedli zimsko klasiko.

Telemach Olimpija - Dornbirn 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
De Vergilio (17.), Ž. Pance (29., 60.), Verlič (45.); MacMillan (4.), Kozek (25.), Henrich (52.)