
Sven-Goran Eriksson, ki je na svetovnem prvenstvu vodil angleško izbrano vrsto, poudarja, da je Wayne Rooney zlati deček angleškega nogometa, in navijače in medije poziva, naj z njim ne bodo prestrogi. Rooney je namreč v 62. minuti četrtfinalne tekme mundiala proti Portugalski dobil rdeči karton, zato je morala njegova reprezentanca dvoboj končati z igralcem manj.
Angliji je tekmo izgubila po streljanju enajstmetrovk, tako kot v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Franciji, ko je rdeči karton dobil David Beckham. Beckhama so nato mediji in navijači krivili za poraz, Eriksson pa si želi preprečiti ponovitev tega scenarija.
“Mislim, da boste vi bolj kot jaz v naslednjih letih potrebovali Wayna Rooneyja,” je dejal. “Zato bodite pozorni. On je zlati deček angleškega nogometa. Ne ubijte ga, prosim vas, saj ga potrebujete,” Angleže roti Eriksson. “Res je vzkipljiv, a sam mu ničesar ne zamerim in tudi vi mu ne bi smeli,” je še nadaljeval strateg.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.