Kakih 350 do 450 albanskih skrajnežev je ob umiku iz Aračinova s 13 avtobusi spremljalo 80 ameriških pripadnikov sil KFOR, je v Skopju potrdil ameriški major Barry Johnson. Skrajneži naj bi med prevozom vojakom KFOR predali orožje, nazaj pa naj bi ga dobili v kraju Lipkovo pri Kumanovu. Demonstracije so v Skopju izbruhnile predvsem zato, ker skrajnežem ob umiku, za katerega so se dogovorili ob posredovanju predstavnikov zveze NATO, ni bilo treba oddati orožja.
Zaradi sinočnjih demonstracij so se prekinila pogajanja med predsednikom Trajkovskim in vodilnimi strankami o mirni rešitvi krize. Voditelji albanskih strank so izrazili dvom o uspehu nadaljevanja teh pogajanj. Rdeči križ je danes v Prištini sporočil, da se je od izbruha krize v Makedoniji februarja letos na Kosovo zateklo že več kot 70.000 ljudi.
Sicer so po poročanju makedonske televizije vladne sile davi začele operacijo proti albanskim skrajnežem v vasi Nikuštak. V noči na torek so skrajneži streljali na policijske položaje v bližini krajev Čerkeze in Ljuboten, makedonske sile pa so odgovorile.
Vodja britanske diplomacije Jack Straw pa se je odločil za nedoločen čas preložiti dvodnevni obisk v Makedoniji, kamor bi moral odpotovati danes. Vzrok za odpoved so negotove razmere v Makedoniji, je sporočilo britansko zunanje ministrstvo, ki dodaja, da bo do obiska prišlo, takoj ko bo mogoče.