Halimi je predlagal tudi navzočnost mednarodnih sil v tamponskem območju na meji s Kosovom in razširitev tega območja, medtem ko beograjska vlada nasprotno zahteva zmanjšanje ali celo ukinitev tega območja. Srbija tudi zavrača avtonomni status za območje, kjer so Albanci večinsko prebivalstvo.
Halimi je še dodal, da bo v devetčlanski albanski pogajalski skupini tudi predstavnik Osvobodilne vojske Preševa, Medvedja in Bujanovca (UCPMB).
21. februarja pa se bodo v Skopju srečali visoki predstavniki Albanije, Bolgarije, Grčije, ZRJ, BiH in Makedonije ter držav članic EU, je sporočila tiskovna predstavnica makedonskega predstavnika Borisa Trajkovskega. Razpravljali bodo o varnosti na območju, ki ga ogroža nasilje na Kosovu in jugovzhodu Jugoslavije.
Politično in vojaško vodstvo albanskih upornikov je sinoči zavrnilo stališče jugoslovanskega predsednika Vojislava Koštunice, ki nasprotuje sodelovanju albanskih upornikov v pogajanjih za politično rešitev razmer na jugu Srbije.