Prva liga Telekom Slovenije / ARHIV ČLANKOV
19.48 25. 06. 2021
Nogomet Zadovoljna

Nukić se je iz Brava uradno preselil k Olimpiji

Slovenski nogometni prvoligaš Olimpija iz Ljubljane je pripeljal novo okrepitev. Kot poroča spletna stran kluba, je tudi uradno med zmaje prestopil napadalec Mustafa Nukić, ki je nazadnje igral za mestnega tekmeca Bravo. Nukić je podpisal pogodbo do 30. junija 2023.
21.59 02. 06. 2021

Koprčani po težkem boju vendarle ostajajo prvoligaši

Nogometaši Kopra so na povratni tekmi kvalifikacij za obstanek oziroma preboj v Prvo ligo Telekom Slovenije izgubili proti Krki z 2:3 (0:2), a si vseeno zagotovili igranje v prvoligaški konkurenci tudi v prihodnji sezoni. Prvo tekmo so Koprčani namreč dobili z 2:0.
19.28 30. 05. 2021

Koprčani z lepo prednostjo v boju za obstanek v prvi ligi

Nogometaši novomeške Krke so na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za obstanek oziroma preboj v Prvo ligo Telekom Slovenije izgubili proti Kopru z 0:2 (0:0).
18.54 27. 05. 2021

V Mariboru začeli 'remont': osem igralcev zapušča klub, Tavares začenja priprave

Športni direktor Maribora Marko Šuler je po pravkar končani sezoni PLTS, v kateri je NK Maribor prav na zadnji tekmi 'izgubil' naslov državnega prvaka, razkril, da bo klubska legenda, 37-letni Marcos Tavares, začela priprave na novo sezono. Obenem je dodal, da klub zapuščajo Jasmin Handanović (nogometni pokoj), Kenan Pirić, Denis Klinar, Luka Uskoković, Luka Koblar, Alexandru Cretu, Felipe Santos in Gregor Bajde.
16.27 22. 05. 2021

Spinsov izbor: Djuranović najboljši trener, Ibričić najboljši nogometaš

Sindikat profesionalnih igralcev nogometa Slovenije (Spins) je za najboljšega igralca Prve lige Telekom Slovenije izbral Senijada Ibričića iz Domžal. Izkušeni vezist je bil najboljši že v sezoni 2017/18. Najboljši mladi nogometaš je postal Olimpijin vezist Timi Max Elšnik, najboljši trener pa strateg Domžal Dejan Djuranović.
19.43 05. 05. 2021
Prva liga Telekom Slovenije Zadovoljna

Domžalska zaušnica Olimpiji, Mura z zmago še kako 'živa'

Nogometaši Mure so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Koper z 2:1 (0:1). Četa trenerja Anteja Šimundže tako ostaja v boju za naslov prvaka, za drugouvrščenim Mariborom Mura zaostaja le za točko, za vodilno Olimpijo, ki je tokrat klonila v Domžalah z 0:2, pa tri.
19.23 17. 04. 2021

Stanković s svojimi varovanci zaprl usta kritikom in govoricam, zmaga Olimpije v Novi Gorici

Olimpija je izkoristila remi prvega zasledovalca Maribora in z zmago v Novi Gorici (1:0), za katero je poskrbel Andres Vombergar, večnemu rivalu znova ušla na štiri točke prednosti. Nogometaši Brava in Domžal pa so se v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0).
18.41 10. 02. 2021

Olimpija izkoristila remi Maribora in se vijoličastim približala na vsega točko

Nogometaši Maribora so v 20. krogu Prve lige remizirali v Domžalah (3:3), potem ko so po prvem polčasu zaostajali že z 1:3. V večernem obračunu je NK Olimpija slavila v Kopru (2:1), s čimer se je vodilnemu Mariboru približala na vsega točko zaostanka. Nogometaši Brava in ND Gorice so se na uvodnem obračunu 20. kroga razšli brez zadetkov (0:0). Bravo je vpisal še 26. točko sezono, zadnjeuvrščena Gorica pa šele svojo enajsto.
20.07 28. 01. 2021

Govorice postale resničnost: Antonio Delamea Mlinar spet v Olimpiji

Po štirih letih igranja v ZDA se je v Nogometni klub Olimpija vrnil 29-letni centralni branilec Antonio Delamea Mlinar, je klub zapisal na svoji spletni strani. Pogodbo je Celjan podpisal do konca sezone 2022/23.
22.24 07. 06. 2020

Maribor v dveh minutah od poraza do zmage

Nogometaši ljubljanskega Brava so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav z 1:0, gol odločitve je v zaključku tekme dosegel Aljoša Matko. Na večerni tekmi so Mariborčani gostovali v Domžalah in odnesli zmago (1:2). Domžalčani so vodili z 1:0, gostje pa so dosegli gola v 79. in 81. minuti.
22.26 22. 05. 2019

Maribor proslavil 15. naslov državnega prvaka, naslednji izziv kvalifikacije Lige prvakov

V predzadnjem , 35. krogu nogometnega državnega prvenstva, je Maribor v Ljudskem vrtu premagal Krško (2:0) in pred svojimi navijači slavil naslov državnega prvaka. Vijoličaste julija čakajo kvalifikacije za Ligo prvakov. Olimpija je premagala Muro (1:0), Rudar v gosteh Celje (0:2), Domžale v gosteh Triglav (1:4) na tekmi Gorice in Aluminija golov ni bilo.
19.13 14. 05. 2019

Velenjčani odnesli zmago iz Nove Gorice

Nogometaši Gorice so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju z 1:2. Gosti so po prvem polčasu vodili z dvema goloma prednosti, domači so izid znižali ob koncu tekme.
18.32 12. 05. 2019

Celjani odnesli vse točke iz Kranja

Nogometaši kranjskega Triglava so na zadnji tekmi 32. kroga Prve lige Telekom Slovenije izgubili s Celjem z 0:3. Varovanci Dušana Kosiča so na gostovanju v Kranju iztržili maksimalen izplen in se tako vrnili na četrto mesto v državnem prvenstvu, ki še vodi v kvalifikacije za evropsko ligo.
17.18 11. 05. 2019

Mura zmagala v Krškem

Nogometaši Krškega so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Muri z 0:3. Izbranci Anteja Šimundže so v boju za evropska tekmovanja dosegli pomembno zmago, prvo po štirih krogih.
19.59 06. 05. 2019

Celjani in Krčani so se razšli brez golov

Nogometaši Celja in Krškega so se v 31. krogu državnega nogometnega prvenstva razšli z neodločenim izidom 0:0.
18.52 01. 05. 2019

Remi ob Kamniški Bistrici, Maribor (le) do točke proti Aluminiju

V tekmi 30. kroga PLTS sta se pomerili ekipi Domžal in Mure. Dvoboj je bil pomemben tudi v boju za preboj v Evropo za naslednjo sezono. Domači so hitro povedli, gostje iz Murske Sobote pa so še v prvem delu izenačili. Tekmeca sta se na koncu zadovoljila s točko (1:1). V Ljudskem vrtu je gostoval Aluminij, ki je vodil sve do končnice tekme, ko je Mariboru točko rešil Jasmin Mešanović (1:1).
19.11 20. 04. 2019

Maribor z igralcem več boljši od Rudarja, Triglav z dvema goloma Majcna zrušil Muro

Nogometaši kranjskega Triglava so na tekmi 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 2:1 . Gostje so povedli, a je nato v drugem polčasu Luka Majcen dosegel dva gola, obe iz enajstmetrovke. Kasneje pa je Maribor, ki je večji del srečanja proti velenjskemu Rudarju odigral z igralcem več, brez težav z zmago s 3:1 vknjižil nove tri točke.
16.49 16. 03. 2019

Celjani visoko premagali Kranjčane

Nogometaši Celja so v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav s 4 : 0. Po prvem polčasu so domači vodili z 1 : 0, v drugem polčasu pa se je s "hat-trickom" izkazal Dario Vizinger.
17.52 15. 01. 2019

Olimpija s Paljkom zakrpala vrzel v obrambi, Domžalčani pripeljali Pečnika

Slovenski nogometni prvak Olimpija iz Ljubljane je pripeljal prvo zimsko okrepitev. Obrambo zeleno-belih je okrepil 21-letni Matic Paljk, nazadnje član Swanseaja, so sporočili iz ljubljanskega kolektiva. Paljk je podpisal pogodbo do konca sezone 2020/21. Ekipi Domžal se je v torek priključil 20-letni krilni nogometaš Tilen Pečnik.