Pop in

Asterix premagal Jedija?

Montreal, 20. 05. 2002 00.00 1 min branja 0

Asterix in Obelix

Ali lahko mali galski bojevnik Asterix premaga privlačnega viteza Jedija iz Vojne zvezd? Čeprav se to očitno ne bo zgodilo v večini kinodvoran po Severni Ameriki, pa je to prav mogoče v francosko govoreči kanadski provinci Quebec.

Star Wars - premiera
Star Wars - premiera
FOTO: Reuters

V Quebecu številni neodvisni kinematografi bojkotirajo Napad klonov, najnovejše nadaljevanje Vojne zvezd, zaradi prevelikih zahtev distributerjev. Lastniki neodvisnih kinematografov se pritožujejo nad zahtevami producentske hiše Century Fox, da mora film Napad klonov ostati na sporedu vsaj osem tednov in da morajo producentom plačati 70 odstotkov denarja od prodanih vstopnic. Običajno sicer producenti zahtevajo 60 odstotkov in to le prvi teden predavanja, nato pa se dobiček prevesi v korist kinematografov. Namesto stvaritve Georgea Lucasa bodo tako na lestvicah najbolj priljubljenih filmov v Quebecu najverjetneje kraljevali Spiderman oziroma neustrašna Asterix in Obelix.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763