
Bebler meni, da si je treba vztrajno prizadevati za ohranjanje socialne in pravne države, za manj socialno ogroženih in brezposelnih, za državo in družbo, kjer sta varnost in blaginja zagotovljeni vsem. Njegova prizadevanja sta podprla tudi državna sekretarja na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve Branko Omerzu in Franci Žnidaršič, ki je poudaril, da v DeSUS Beblerjevo kandidaturo podpirajo tudi zato, ker verjamejo, da bo za ohranjanje ravni socialnega in zdravstvenega varstva zastavil vse svoje moči.
Čeprav o pravni in socialni državi govori že ustava, pa je treba zanju skrbeti in bdeti nad njima, tudi demokracijo je treba razvijati, je poudaril Bebler. V zadnjem desetletju je Slovenija v veliki meri ohranila raven socialne skrbi, vendar to ne drži za vse družbene sloje. V nekaterih segmentih družbe je prišlo do izboljšanja, v drugih do poslabšanja ravni socialnih pravic. Povečalo se je npr. število brezposelnih, ki so izpadli iz socialne podpore, izboljšal pa se je položaj invalidov, veteranov in pregnancev.
Državni sekretar opozoril na vztrajno padanje pravic
Na počasno, a vendarle vztrajno padanje pravic iz naslova obveznega zdravstvenega zavarovanja je opozoril državni sekretar Franci Žnidaršič ter dodal, da se vse večje breme stroškov vali na zdravstveno zavarovalnico Vzajemna. Vse bolj je ogroženo uresničevanje zdravstvene zaščite revnejših slojev, prav tako pa tudi ni mogoče odrekati pravice do zdravstvenega varstva upokojencem.