nemirih, ki so včeraj izbruhnili v Beogradu med zborovanjem opozicije, sta umrli dve osebi, 103 pa jih je bilo ranjenih, sta poročali agenciji Tanjug in Beta. Tri osebe naj bi bile ranjene iz strelnega orožja. V noči na petek se je na Beograjskih ulicah zbralo od 500.000 do 900.000 ljudi, ki proslavljajo "konec komunizma", izrazili pa so tudi odločenost, da bodo branili svobodo. Med drugim so demonstranti nocoj v Beogradu zasedli sedež vladajoče Srbske socialistične stranke (SPS) jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševiča. Po poročanju očividcev pri tem niso povzročili škode.
Na balkonu mestne hiše so se zvrstili znani igralci, pevci in razumniki, ki so čestitali "svobodnim Beograjčanom" in jih pozvali k budnosti do jutra v obrambi svobode. Zbrani so z vzkliki navdušenja sprejeli izjavo predstavnika DOS Vladena Batiča, ki je povedal, da je jugoslovanski predsednik Slobodan Miloševič po vsej verjetnosti že v četrtek zvečer zbežal iz Srbije.
Vodja srbske opozicije Vojislav Koštunica
je v sinočnjem pogovoru za TV Srbijo državljane pozval, naj ohranijo mirno kri in se odpovejo nasilju. "To je velik trenutek v zgodovini, ki lahko pripomore k miru v državi," je dejal. "Državljane pozivam, naj se zavejo te odgovornosti," je dodal. Po njegovih besedah mora policija svoje naloge omejiti na vzdrževanje javnega reda.
Vojska in policija sta zagotovili, da proti protestnikom v Beogradu ne bosta posredovali. Jugoslovanska vojska bo ostala v vojašnicah in se ne bo na noben način vmešala v dogajanje na beograjskih ulicah, je neodvisni agenciji Beta dejal nek vir blizu vojske. Vojska naj bi tako spoštovala svojo vlogo, določeno v ustavi. Uradno se sicer najvišji predstavniki vojske danes niso odzvali.