Predsednik Clinton je zbrani množici v mestecu z 22.000 prebivalci spregovoril o spreminjanju ZDA na bolje, kar je naletelo na ugoden odziv, saj je razlika med "starimi" časi pod vladavino republikanskih predsednikov Ronalda Reagana in Georgea Busha in spremembami v zadnjih osmih letih po Clintonovih besedah najbolj očitna prav v okrožju Monroe. Leta 1992 je imelo okrožje 8-odstotno brezposelnost, medtem ko je ta danes padla na 2 odstotka. Podoben trend je opazen tudi v celotni državi Michigan, kjer bo letos potekala ogorčena borba za volilne glasove in kjer je brezposelnost leta 1992 znašala 7 odstotkov, danes pa le tri odstotke. Clinton je poudaril, da je bil Gore poleg pri vseh odločitvah, ki so spremenile ZDA na bolje, in da je bil napredek posledica izbire, ne pa naključja, kar sicer trdijo republikanci.
Gore se je Clintonu zahvalil za vodstvo v zadnjih osmih letih in priložnost služenja ameriškemu ljudstvu na položaju podpredsednika. Pohvalil je ponedeljkova govora Clintona in njegove soproge Hillary Clinton, ki jo je imenoval kar naslednjo senatorko iz države New York. V nadaljevanju je opozoril na nevarne nakane republikancev z davčnimi olajšavami za bogate, ki naj bi požrle proračunske presežke ter onemogočile vlaganje v zdravstvo, šolstvo in pokojninski sistem. Obljubil je boj za malega človeka proti posebnim interesom velikega kapitala, predvsem tobačne, naftne in druge industrije ter proti onesnaževanju okolja.
Gore bo danes pripotoval na konvencijo v Los Angeles, kjer bo navzoč na uradni razglasitvi za predsedniškega kandidata stranke in poslušal govor svojega podpredsedniškega kandidata, senatorja Josepha Liebermana. Clintona na konvencijo ne bo več.