Kairo razlogov za odpoved vrha, katerega namen je bila obnovitev bližnjevzhodnega mirovnega procesa na osnovi predlogov ameriškega predsednika Billa Clintona - gre predvsem za prihodnost vzhodnega Jeruzalema, judovskih in palestinskih svetih krajev in vrnitev palestinskih beguncev -, ni navedel. Izraelska vlada je sinoči sprejela Clintonove predloge kot ustrezno podlago za pogovore s Palestinci in pod pogojem, da jih bo kot take sprejela tudi nasprotna stran.
Barakov svetovalec za varnostna vprašanja Danny Jatom pa je danes za izraelski vojaški radio dejal, da izraelski premier ne bo podpisal sporazuma, ki predvideva palestinsko suverenost nad Tempeljskim gričem, ki je sveti kraj tako za Jude kot za muslimane. Tempeljski grič z izjemo Zidu objokovanja bi po Clintonovem načrtu nadzorovali Palestinci, poleg tega pa bi jim pripadlo še 95 odstotkov Zahodnega brega in celotna Gaza.
Vodja palestinskih pogajalcev Saeb Erekat je na že omenjenem radiu dejal, da bo "težko" doseči mirovni sporazum pred izraelskimi premierskimi volitvami, ki bodo 6. februarja prihodnje leto. Erekat je dodal, da je sedaj vse odvisno od tega, kako bodo izkoristili teh 40 dni časa.