ZRJ je po lanskoletnem odhodu Slobodana Miloševića zelo napredovala v očeh mednarodne skupnosti. NATO je namreč že podprl predlog o skrčenju petkilometrskega varnostnega območja na jugu Srbije ob administrativni meji s Kosovim, za kar se zavzema Beograd. Dodatno težo Robertsonovim besedam je dal še ameriški državni sekretar Colin Powell, ki je včeraj v Washingtonu dejal, da razmišljajo o vrnitvi jugoslovanske vojske na varnostno območje, in sicer najprej na najbolj problematičen del na meji z Makedonijo.
Jugoslovanski premier Žižić se je ob Annanu pogovarjal tudi s predstavniki držav članic Varnostnega sveta, ki so po pogovorih objavile skupno izjavo za javnost. Prebral jo je predsedujoči VS, ukrajinski veleposlanik Vladimir Jelčenko. V skupni izjavi so članice VS ZN obsodile nasilje albanskih skrajnežev na Kosovu in pozdravile jugoslovansko politiko do te srbske pokrajine. VS je pozdravil izboljšanje odnosov med vlado v Beogradu in misijo ZN v pokrajini, pa tudi sprejem zakona o amnestiji, a izpostavil pa pomen takojšnje izpustitve vseh albanskih zapornikov na Kosovu, ki so zaprti brez obtožnic ali iz političnih razlogov. Slednje je tudi označil kot ukrep, ki bo povečal zaupanje v Beograd. VS je tudi pozval k pripravi čimprejšnjih volitev v pokrajini in izrazil podporo ustanovitvi Urada ZN v Beogradu. Žižić je Annana tudi povabil na obisk v Beograd, kar je ta sprejel, do obiska pa naj bi prišlo v naslednjih mesecih, morda ob odprtju urada ZN.
S člani VS ZN se je srečal tudi Robertson, ki je iz New Yorka odpotoval v Washington, kjer se bo sestal s Powellom in ameriškim predsednikom Georgom Bushom.