Predstavniki makedonskih vladnih in opozicijskih strank so se ponoči dogovorili o oblikovanju vlade narodne enotnosti. V njej bo tudi glavna opozicijska stranka Makedonski socialisti, Albanska parlamentarna stranka demokratičnega napredka pa je kot pogoj za sodelovanje v novi vladi postavila ustavitev ofenzive makedonske vojske proti albanskim skrajnežem na severu države.
Makedonske sile sicer stopnjujejo tankovske, topniške in helikopterske napade na enajst vasi, ki so 40 kilometrov oddaljene od Kumanova. Helikopterji MI-24 so obstreljevali položaje gverilcev pri vasi Vaksince, Albanci so sicer streljali na helikopter, a ga niso zrušili. Cilj operacije je umik skrajnežev z območja, zlasti iz vasi Slupčane, ki velja za gnezdo uporniških Albancev. Po mnenju vladnih predstavnikov naj bi operacija že obrodila prve sadove, saj naj bi uporniki prvič od začetka spopadov množično bežali proti Kosovu. Albanski viri poročajo, da je bilo v ponedeljkovih spopadih ranjenih najmanj 15 albanskih civilistov. Predstavnik makedonske vlade Antonio Milošoski je za 24 ur povedal, da bodo z "napadi nadaljevali do popolnega uničenja albanskih skrajnežev na našem ozemlju. Ti so v sedmih ali osmih vaseh, v dveh sta precej močno oporišči skrajnežev, vendar je v njih tudi civilno prebivalstvo. To operacijo precej otežuje, saj imajo naše varnostne sile navodila, da ne ogrožajo civilistov."
Mednarodni komite Rdečega križa v Prištini je potrdil, da je čez mejni prehod "Djeneral Janković" iz Makedonije v zadnjih 48 urah na Kosovo prebežalo okoli 2.200 beguncev iz področij, kjer so boji najhujši. Begunce so namestili v begunskih centrih v vaseh Brodec-Vesala in Šipkovica, v naslednjih 24 urah pa pričakujejo še okoli 3.000 beguncev –