"Verjamem, da bodo volivci v drugem krogu predsedniških volitev še bolj prepoznali podobo Brezigarjeve, ki bo ostala takšna, kakršna je," je na današnji novinarski konferenci poudaril vodja njenega volilnega štaba Vasko Simoniti. Po njegovih besedah so volivci v prvem krogu, kjer je Brezigarjeva dobila 30,67 odstotka glasov, izrazili željo po uravnoteženem političnem prostoru. Neodvisna predsedniška kandidatka je na vprašanje o podobnostih in razlikah med njo in protikandidatom Janezom Drnovškom odgovorila, da se bodo pokazale na predvolilnih soočenjih, ki se jih veseli.

Sicer pa Brezigarjeva meni, da ne bo nič hudega, če se bosta s kandidatom LDS glede vprašanj na soočenjih strinjala. "Ne dokazujem razlik, dokazujem, kaj sem," je pojasnila. Menila je še, da zaostanek za Drnovškom (po podatkih Republiške volilne komisije je dobil 44,40 odstotka glasov) ni tako velik, kot se zdi. "Razmerje je nekako enakovredno," je zatrdila in dodala, da dobiva veliko pisem podpore in da jo na ulici ustavljajo ljudje, ki doslej niso bili politično aktivni. Brezigarjeva je sicer v dosedanji kampanji pogrešala poudarjanje pomena slovenske kulture, ki je "temelj identitete naroda". Po njenem prepričanju bi morala Slovenija na tem graditi svojo pot v Evropo, predsednik republike pa bi moral biti tudi ambasador slovenske kulture v tujini.
Glede pričakovanja SLS, da bo Brezigarjeva stranko formalno zaprosila za podporo v drugem krogu, je Vasko Simoniti povedal, da so veseli vsake podpore političnih strank in vsakega volivca. Vendar doslej za podporo niso nikogar prosili uradno. "Eksplicitne javne pomoči" katere od strank si niti ne želijo, saj je Brezigarjeva kandidatka vseh državljanov. V SLS naj bi sicer prihodnji teden na seji sveta odločali o podpori ljudske stranke enemu od kandidatov v drugem krogu predsedniških volitev.
Profesorica na fakulteti za družbene vede Manca Košir pa je menila, da se kandidata razlikujeta kot "noč in dan". Drnovšek namreč simbolizira "oblastniško paradigmo neoliberalne kapitalistične logike", medtem ko Brezigarjeva predstavlja "paradigmo javnega dobrega, socialne države ter države, ki skrbi za izobraževanje, kulturo in za dobrobit slehernega državljana". Ena od podpornic kandidature edine ženske kandidatke za predsednico republike na letošnjih volitvah je še opozorila, da bi imela LDS v primeru Drnovškove zmage v rokah vso oblast. Koširjeva je še opozorila, da je "prihodnost v slovenščini ženskega spola".