Z dvourno predstavo Glasovi srca, ki združuje elemente gledališča in glasbe, je skupina Yamato nastopila v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma (CD).
V predstavi Glasovi srca se japonski bobnarji popolnoma predajo ritmom, katerih sporočilnost je jasna vsakomur: gre za utrip srca, utrip življenja. Glasbeniki izvajajo glasbo na tradicionalnih japonskih bobnih taiko, ki so jih včasih uporabljali za posebne priložnosti; ob rojstvih in smrti, slavjih in žetvah. Bobni taiko so najrazličnejših velikosti, največji, ki ga premore skupina Yamato, ima premer 1,7 metra in tehta kar 400 kilogramov. Na koncertu Glasovi srca je bilo poleg bobnov mogoče slišati tudi koto, kot se imenujejo japonske citre, šamisen, ki je japonska lutnja, pa flavte, činele in gonge. Skupina Yamato sodi med zasedbe, ki jim je uspelo združiti elemente japonskega klasičnega glasbenega izraza s svežimi ritmi in načini igranja.
V nedeljo na sporedu Smrt Krišne in Angel smrti
Nedelja, 16. maja, bo v znamenju velikega Petra Brooka, saj bo ob 19. uri v ljubljanski Drami v monodrami Smrt Krišne nastopil Maurice Benichou.
Predstavo Smrt Krišne je Brook soustvaril z enim svojih najljubših igralcev, Mauriceom Benichoujem, ki je nastopil tudi v uprizoritvi Mahabharata. Smrt Krišne sodi v zadnjo, 18. knjigo tega velikega indijskega epa. Odlika predstava Smrt Krišne je navidezna lahkost pripovedovanja, v kateri uživajo tako tisti, katerim je indijsko izročilo blizu, kot oni, ki se z njim srečujejo prvič. Besedilo Smrt Krišne, ki sta ga spisala Jean - Claude Carriere in Marie-Helene Estienne, govori o Krišni kot enem od utelešenj boga Višnuja, ki se ob smrti zave, da je dopustil bratomorno vojno med svojimi otroci. Maurice Benichou tako v monodrami Smrt Krišne preizprašuje človeške slabosti, grozote vojne in tudi ciklično vračanje vedno istih zgodb.
V Ljubljani se mudi tudi vsestranski belgijski umetnik Jan Fabre; v dvorani Duše Počkaj v CD bo v njegovi plesni predstavi Angel smrti nastopila Ivana Jozič. Angela smrti si bo mogoče ogledati v nedeljo ob 21.30, v ponedeljek, 17. maja, ob 20. uri in nato še v torek, 18. maja, ob 18. uri.
Jan Fabre v predstavi Angel smrti nadaljuje svoj razmislek o nesmrtnosti umetnika iz predstave Žareče ikone s poglobljeno, intimnejšo raziskavo umetnikove dvojne identitete, razpete med javnim in zasebnim, zunanjim in ponotranjenim. Povod za predstavo je Fabru, ki je tudi avtor besedila, dal koreograf Frankfurtskega baleta William Forsythe. Ta je Fabra povabil, naj mu napiše besedilo za predstavo, belgijski umetnik pa je po spletu okoliščin opazil močne telesne podobnosti med plesalcem in popartistom Andyjem Warholom. V predstavi je zdaj Forsythe prisoten na videoposnetku, na katerem interpretira citate iz lastnega in Warholovega življenja, dodane pa so tudi nekatere misli Jana Fabra. Na videoposnetke se v živo telesno odziva performerka Ivana Jozič, glasbeno pa saksofonist Eric Sleichim.