Večina novinarskih vprašanj se je vrtela okoli že dveh napadih na Irak v zadnjem tednu dni. Bush je bil precej kritičen do Kitajske, ki v Iraku vzpostavlja sistem protiletalske obrambe, saj ta ogroža ameriška letala, ki nadzorujejo spoštovanje prepovedi letenja nad južnim in severnim delom Iraka.
Da bi se izognili zapletu s Pekingom, so prvo akcijo prejšnji petek izvedli na muslimanski praznik, ko so kitajski delavci, ki polagajo optične kable med iraškimi radarji in izstrelišči, počivali. Čeprav je polovica izstrelkov cilj zgrešila, je bilo bombardiranje bagdadskih predmestjih, včeraj pa severni del območja prepovedi poletov, za Busha uspešno. Bush zahteva tudi zaostritev sankcij proti Iraku, saj misija Združenih narodov že dve leti nima več nadzora nad vojaško industrijo Sadama Huseina.
V Washingtonu pa je pravkar na prvem obisku pri novemu predsedniku britanski premier Tony Blair. Obnovila naj bi tradicionalno zavezništvo, ki po nekaterih znakih ni več tako trdno. Zaradi nasprotovanj britanskih parlamentarcev in javnosti včeraj britanska letala niso poletela nad Irak.
Po mnenju ruskega zunanjega ministrstva ameriški zračni napadi na Irak predstavljajo kršitev resolucij Varnostnega sveta Združenih narodov in vodijo v poslabšanje stanja na območju, je danes v sporočilu za javnost ocenilo ministrstvo. Napadi na Bagdad se nadaljujejo, kljub temu, da jih je večina svetovne javnosti obsodila, saj vodijo le v ustvarjanje ovir na poti do sporazuma, v sporočilu dodaja ministrstvo.