Med prvimi je Georgeu Bushu mlajšemu za zmago čestital predsednik Clinton, ki je na obisku v Veliki Britaniji. Bushu je ponudil pomoč in sodelovanje pri predaji oblasti, ameriške državljane pa pozval, naj podprejo bodočega predsednika. Odločitev ameriškega zveznega vrhovnega sodišča odmeva seveda tudi v svetu. Novo izvoljenemu ameriškemu predsedniku so poleg Clintona že čestitali številni svetovni državniki.
Voditelji evropskih držav se veselijo sodelovanja z novo ameriško administracijo. London upa, da bo tudi v prihodnje igral pomembno vlogo pri vzpostavljanju vezi med Evropo in Združenimi državami. Tesnejšega sodelovanja z Bushem pa si želi tudi Evropska komisija.
Generalni sekretar Nata George Robertson pa bi se rad čim prej sestal z novim ameriškim predsednikom. Politični voditelji na bližnjem vzhodu pa upajo, da bo nova ameriška administracija pomagala vzpostaviti mir na tem območju.
Čestitke Bushu prihajajo tudi iz Azije. Kitajska si želi dobrih odnosov, hkrati pa je zaskrbljena zaradi ameriške podpore Tajvanu.
Republikanec George Bush mlajši je tako v zgodovini ameriških predsedniških volitev postal drugi sin ameriškega predsednika, ki mu je uspelo priti v Belo hišo. Preden je kandidiral na volitvah, je bil guverner Texasa.
54- letni George Bush mlajši v mladosti ni bil ravno zgleden in odgovoren državljan. Večino časa je preživljal na zabavah in popivali pozno v noč. Študij, najprej na Yalu in nato na Harvardu je končal zaradi očetove vztrajnosti.
Posvetil se je poslom v očetovem naftnem podjetju, ki je le s težavo prebrodilo naftno krizo. Z izvolitvijo za guvernerja Texasa je vstopil v svet politike.
Čeprav je bil po mnenju mnogih hvale vreden guverner Texasa, so mu v tekmi za predsednika države nasprotniki očitali nerazgledanost in neizkušenost. Republikanci ponavljajo, da je Bush mlajši odličen voditelj in da se bo kot ameriški predsednik znal odločati tudi v najtežjih trenutkih.