Naslovnica

Civilisti bežijo iz Čečenije

Moskva, 06. 08. 2000 00.00 1 min branja 0

image (28)

Približno 2000 civilistov je iz strahu pred veliko ofenzivo, ki so jo ob obletnici dveh uporniških zmag napovedali čečenski uporniki, pobegnilo iz Čečenije, so sporočili ruski viri v Sleptsovku. Na današnji dan pred štirimi leti je čečenska vojska zavzela Grozni, jutri pa bo prva obletnica invazije na Dagestan.

Grozni, Gudermes, Argun, Šali in Urus-Martan je sinoči zapustilo več prebivalcev in se napotilo proti Ingušetiji, kjer je že več tisoč čečenskih beguncev. Po navedbah ruskih virov so med prebivalstvo razdelili opozorila, naj zaradi oboroženih napadov na ruska oporišča zapustijo svoje domove.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763