Mednarodni odbor Rdečega križa je krhko premirje izkoristil za evakuacijo civilistov iz vasi pod nadzorom albanskih skrajnežev, prebivalcem Kumanova pa bodo poizkusili ponovno omogočiti normalno oskrbo z vodo. V tem makedonskem mestu je več kot 100.000 prebivalcev že več kot osem dni brez pitne vode, ker so albanski skrajneži zavzeli akumulacijsko jezero in črpalko. Dostave hrane in zdravil v vasi okoli Kumanova, v zameno za katero naj bi skrajneži dovolili oskrbo mesta, pa makedonska vojska ni dovolila.
Makedonski časnik Dnevnik pa je danes objavil vest, da nameravajo albanski skrajneži v nekaterih naseljih v Makedoniji v prihodnjih dneh razglasiti svoje "osvobojeno ozemlje", kot so to storili v vasi Aračinovo. Na tak način bi se dejansko začel upor Albancev v Makedoniji, je zapisal omenjeni dnevnik, ki sklicujoč se na neuradne vojaške in policijske vire še dodaja, da naj bi se upor začel 16. junija.
Makedonski predsednik Boris Trajkovski je medtem že odobril načrt za obrambo Skopja, ki med drugim predvideva zavzetje vseh mest in utrdb v bližini Skopja, odkoder bi lahko albanski skrajneži napadli makedonsko prestolnico. V glavnem mestu s približno 600.000 prebivalci, med njimi naj bi bilo od 80.000 do 120.000 Albancev, predvsem na severozahodu Skopja, so predvideni tudi drugi varnostni ukrepi, vendar o podrobnosti še ne poročajo. Zaradi "slabe morale v vojski" pa je odstopil načelnik generalštaba makedonske vojske general Andrevski, njegovo mesto je zasedel general Petkavski.